Як чистити срібні браслети.

Любителі срібла знають, що рано чи пізно на виробах з цього металу з'являються подряпини і темний наліт. Але не варто засмучуватися, якщо ваше улюблена прикраса потемніло, адже існує декілька способів повернути йому первісний блиск.
Інструкція
1
Налийте в каструлю літр води, додайте 1 ст.л. солі і подрібнену шкаралупу двох яєць. Закип'ятіть воду і опустіть в неї браслети на 15-20 секунд. Промийте прикраси чистою водою і ретельно протріть. Опускайте і виймайте браслети за допомогою довжиною шпажки або вилки, інакше можна обпектися.
2
В 0,5 л гарячої води додайте 5-6 ст.л. солі. Вимийте браслети в теплій мильній воді і покладіть їх у гарячу солону воду. Відріжте невеликий шматок фольги, складіть її і покладіть у воду на браслети. Так само можна зробити з фольги подобу тарілки, налити в неї трохи гарячої води, додати 1ст.л. соди, 1ст.л. солі і опустити туди браслети. Завдяки реакції між алюмінієм і сульфідом срібла темний наліт швидко зникне, а прикраса буде як нове.
3
Зубну пасту змішайте з 1 ч.л. соди і 2-3 краплями нашатирного спирту. Отриману кашку нанесіть на браслет на 15-20 хвилин, після чого сполосніть його теплою водою. Намагайтеся не розтирати суміш, так як сода, що міститься в ній, виступає як абразивну речовину і може подряпати прикрасу.
4
У невелику ємність налийте 1 ст.л. нашатирного спирту і 10 ст.л. води. Покладіть в ємність браслети, попередньо вимиті в теплій мильній воді. Через 25-30 хвилин, коли срібло посвітлішає, вийміть браслети і ретельно сполосніть їх.
Зверніть увагу
Зберігайте срібло в сухому місці, далеко від лікарських препаратів, косметики та побутової хіміі.Протірайте браслети м'якою тканиною після кожного носіння.
Корисна порада
Існують спеціальні засоби для чищення срібла, які можна купити в ювелірному магазині. Користуючись такими засобами, уважно дотримуйтесь інструкцій, інакше хімікати, що містяться в засобі, можуть не тільки зіпсувати ваше прикраса, а й нашкодити вашому здоровью.Еслі на браслеті є камені або інші вставки, то для його чистки користуйтеся зубною щіткою з м'якою щетиною.
Срібні браслети користуються великою популярністю. Вони володіють приємним зовнішнім виглядом і доступною ціною. З часом срібло втрачає свій первинний вигляд, з'являється темний наліт. Щоб очистити прикраси, скористайтеся простими народними рецептами.
Вам знадобиться
  • - нашатирний спирт;
  • - рідке мило;
  • - етиловий спирт;
  • - сода;
  • - зубний порошок;
  • - оцет;
  • - лимонна кислота.
Інструкція
1
Вироби з срібла ефективно очищає нашатирний спирт. Налийте його в скляний або пластмасовий посуд і занурте браслет. Залиште на 15-20 хвилин і помийте проточною водою. Попередньо закрийте зливний отвір, щоб прикраса туди не впало. Після чистки протріть браслет м'якою ворсистою тканиною, наприклад фланеллю.
2
Для очищення срібного браслета можна скористатися рідким милом. Налийте в окрему ємність теплу воду і додайте трохи миючого засобу. Замочіть ювелірний виріб на деякий час, потім почистіть його губкою або ганчірочкою. Обполосніть водою і витріть насухо.
3
Змочіть ватяну паличку або зубну щітку в етиловому спирті і потріть браслет. Щоб привести в порядок сильно забруднене виріб, занурте його в спирт і залиште на 10-20 хвилин. Такий спосіб очищення допомагає повернути сріблу блиск. Також він підходить для ювелірних прикрас з дорогоцінними каменями.
4
Для видалення темного нальоту з прикраси використовуйте харчову соду або зубний порошок. Змочіть стару зубну щітку у воді і опустіть в порошок. Потім ретельно почистіть виріб, обполосніть холодною водою і відполіруйте м'якою тканиною.
5
Якщо на срібному браслеті з'явилися плями цвілі, використовуйте столовий оцет. Змочіть губку або ганчірку і інтенсивно потріть виріб. Потім промийте і висушіть.
6
Щоб привести срібло в порядок, скористайтеся наступним рецептом. У скляну банку налийте воду і додайте 100 г лимонної кислоти. Опустіть в розчин браслет, попередньо прив'язавши до нього мідний дріт. Потім поставте банку на парову баню і залиште на 30 хвилин. Коли виріб стане білим, витягнете, потягнувши за дріт. Обполосніть в содовому розчині, який нейтралізує дію кислоти. В кінці процедури помийте браслет холодною водою і відполіруйте.