Як зробити розводку.

Відомо, що будь-який серйозний ремонт треба розпочинати з підстави, а саме з заміни ізветшавшіх водопровідних труб. І робити це необхідно максимально якісно, щоб не довелося повертатися до цього як мінімум років 30-40. Але для того щоб правильно покласти труби, треба знати, як здійснювати розведення.
Інструкція
1
Робіть менше стиків і поворотів при прокладці труб. Від цього буде залежати надійність роботи всієї системи, тому як кожен поворот і стик є потенційним місцем протікання при неправильній стикуванні. До того ж вони забезпечують додатковий опір рухається воді.
2
Вибирайте труби правильного діаметру. Його розмір залежить від напору води в системі, тривалості водопроводу і кількості поворотів і стиків. Є кілька формул для розрахунку, які враховують зниження водного напору в залежності від безлічі факторів відповідними коефіцієнтами. Але такі формули на практиці застосовуються рідко. Зазвичай встановлюють труби діаметром 15 мм, іноді 10 мм. На стояк ставлять 20-міліметрові труби, іноді 25 мм. Якщо у вас в розводці багато стиків і поворотів, або треба прокласти труби на велику відстань, а напір води низький, то виконайте розведення трубами з великим діаметром (більше діаметр - краще напір).
3
Вибирайте для розводки мідні труби. Це самий екологічно чистий і надійний варіант, але в той же час і найдорожчий. Зате ви довгий час не згадаєте про дану проблему. Якщо ж ви вибрали пластик, то для монтажу вам буде потрібно спеціальний паяльник. Металопластикові труби - найкращий вихід з положення. Монтаж такої системи простий до неможливості і виробляється на різьбових з'єднаннях.
4
Ставте запірний вентиль на відводі труби від кожного стояка. Це робиться для зручності прочищення фільтрів або заміни прокладки в змішувачі, щоб не спускатися в підвал і не перекривати весь стояк. Також ставте лічильник після кожного запірного вентиля, а після нього встановіть фільтр для води.
5
Поставте додатковий запірний вентиль при виконанні розводки до унітазних бачка, оскільки його ремонтувати доводиться найчастіше. І щоб не перекривати всю воду, можна просто перекрити її доступ в бачок.