Як перевести Гкал в куб м. Переклад м3 в Гкал.

При нарахуванні щомісячних платежів за опалення та гарячу воду часто виникає плутанина. Наприклад, якщо в багатоквартирному будинку коштує загальнобудинковий теплолічильник, то розрахунок з постачальником теплової енергії ведеться за спожиті гігакалорії (Гкал). Водночас тариф на гарячу воду для мешканців зазвичай встановлюється в рублях за кубічний метр (м3). Щоб розібратися в платежах, корисно вміти переводити Гкал в куб.м.
Інструкція
1
Необхідно обмовитися, що теплова енергія, яка вимірюється в Гкал, і обсяг води, який вимірюється в кубічних метрах, є абсолютно різними фізичними величинами. Це відомо з курсу фізики середньої школи. Тому насправді мова йде не про переведення гігакалорій в кубометри, а про знаходження відповідності між кількістю теплоти, витраченим на підігрів води, і обсягом отриманої гарячої води.
2
За визначенням, калорія - це кількість теплоти, потрібної для нагрівання одного кубічного сантиметра води на 1 градус Цельсія. Гігакалорія, застосовувана для виміру теплової енергії в теплоенергетиці та комунальному господарстві, це мільярд калорій. В 1 метрі 100 сантиметрів, отже, в одному кубічному метрі - 100 х 100 х 100 = 1000000 сантиметрів. Таким чином, щоб нагріти куб води на 1 градус, буде потрібно мільйон калорій або 0,001 Гкал.
3
Температура гарячої води, що тече з крана, повинна становити не менше 55оС. Якщо холодна вода на вході в котельню має температуру 5оС, то її потрібно буде нагріти на 50оС. На підігрів 1 кубометра буде потрібно 0,05 Гкал. Однак при русі води по трубам неминуче виникають тепловтрати, і кількість енергії, витрачений на забезпечення ГВП, в дійсності буде приблизно на 20% більше. Середній норматив споживання теплової енергії для отримання куба гарячої води приймається рівним 0,059 Гкал.
4
Розглянемо простий приклад. Нехай в міжопалювальний період, коли все тепло йде тільки на забезпечення ГВП, витрата теплової енергії за показаннями загальнобудинкового лічильника склав 20 Гкал за місяць, а мешканці, в квартирах яких встановлені водолічильники, витратили 30 куб.м гарячої води. На них припадає 30 х 0,059 = 1,77 Гкал. Витрата тепла на всіх інших мешканців (хай їх буде 100): 20 - 1,77 = 18,23 Гкал. На одну людину припадає 18,23/100 = 0,18 Гкал. Перекладаючи Гкал в м3, отримуємо споживання гарячої води 0,18/0,059 = 3,05 куб.м на людину.