Як зробити автобудинок.

Купити готовий автобудинок - варіант для тих, хто звик жити з комфортом і платити за його створення. Тим же, кому подобається Местер своїми руками, варто взятися за справу і побудувати автобудинок самостійно.
Інструкція
1
Для початку подумайте, для чого ви будете використовувати автобудинок: для тривалих виїздів на пікніки, поїздок на дачу, "короткометражних" подорожей по країні або осілого життя в установленому місці. Можливо, у вас знайдеться інша причина. Від цього залежатимуть багато факторів: розміри автодома, система опалення, обладнання вбиральні та інші.
2
Отже, для початку купіть автобус, мікроавтобус або спеціальний причіп, який ви згодом переобладнаєте в автобудинок. Чим більших розмірів транспортний засіб ви придбаєте, тим більшими можливостями для створення комфорту будете розташовувати.
3
Накресліть приблизну схему автодома, позначте, де у вас будуть знаходитися спальні місця, кухонний куточок, вбиральня, душ, та чи інша меблі. Почніть з звільнення місця в автобусі або причепі. Якщо в ньому є сидіння, то заберіть їх.
4
Вирішіть питання з вентиляцією. Справа в тому, що це один з найважливіших пунктів, які слід врахувати при будівництві автодома, особливо якщо ви плануєте постійно жити в ньому. Причому важливе значення має внутрішня вентиляція стін - тих місць, де утеплювач буде стикатися з кузовом. В таких просторах може накопичуватися волога, осідати на стінах, в результаті чого можуть з'явитися корозія і грибок. Якщо ви зробите дерев'яні стіни і забудете про вентиляцію, то через пару-трійку років вам доведеться повністю перекроювати своє житло.
5
На підлогу покладете пробку і фанеру. На стіни спочатку покладіть фанеру, потім мінеральну вату, потім пенофол. Зверху покрийте фанерою.
6
Санвузол відокремте від житлової зони перегородкою. Встановіть невелику раковину, душову кабіну, біотуалет. Біотуалет для сім'ї з трьох осіб дозволить жити в автономному режимі цілий місяць. Для подачі води поставте помпу. Встановіть баки: один для чистої води, другий - для відпрацьованої. Спорудіть в санвузлі дзеркала і шафки.
7
Кухню можете зробити частиною основного салону. Укомплектуйте її холодильником, мийкою і газовою плитою. Додайте шафки для кухонного приладдя. Для газової плити можете використовувати зріджений газ в стандартному 11-літровому балоні.
8
Енергозабезпечення краще зробити подвійне: автономне і стаціонарне. Перше працюватиме від додаткової батареї, якої зазвичай вистачає на добу або трохи більше, а стаціонарну систему можна підключати до центральної електромережі.
9
При бажанні поставте кліматичну установку для підтримки температурного режиму, мікрохвильову піч, телевізор з антеною, додаткові паливні баки та інші речі, які порахуєте потрібними.