Як нанести позолоту. Як позолотити пістолет.

Позолота - прикраса, здатне додати неповторність і вишуканість будь-якої речі, будь то елемент інтер'єру або простенька рамка для фотографій. Один з найпростіших методів нанесення позолоти в домашніх умовах - золочення поталью.
Вам знадобиться
 • - листова поталь або поталевая крихта;
 • - червоний болюс;
 • - клей для потали;
 • - м'яка кисть;
 • - м'який бавовна;
 • - Гуммілак.
Інструкція
1
Золочение поталью застосовується на самих різних поверхнях: склі, картоні, дереві, гіпсі, металі і т.д. Можна використовувати поталевую крихту (створює ефект старіння), листову поталь і ролики з поталью.
2
Для кращого прилягання листа потали заґрунтуйте оброблювану поверхню червоним болюсом. Для нанесення грунтовки можна використовувати як пензлик, так і пістолет розпилювач. Загрунтовану поверхню просушіть не менше 2 годин.
3
Обробіть поверхню спеціальним клеєм для потали. Підберіть дуже м'яку пензлик, оскільки клей повинен бути нанесений рівним шаром, не повинно бути слідів від кисті і патьоків. Нехай клей підсохне. Він повинен бути липким (але не рідким). Не варто перевіряти ступінь готовності на дотик, тому на поверхні залишаться сліди від пальців. Слід почекати не менше 20 хвилин, після цього можна продовжувати роботу.
4
Одягніть бавовняні рукавички. Наелектризується чисту кисть і проведіть їй по листу потали. Накладіть його на підготовлену поверхню. Притисніть лист потали тампоном з м'якої бавовни. Наступні аркуші наносяться з невеликим нахлестом. Кути обробляються окремо, в останню чергу, для цього використовуються невеликі шматочки листа потали. Чистим м'яким тампоном зніміть виступили надлишки клею.
5
Золочение за допомогою роликів з поталью проводиться точно так само, як і позолота листом. Особливо зручно використовувати їх для вузьких поверхонь.
6
Для золочення крихтою потали підготуйте поверхню, як було зазначено вище. Посипте поверхню крихтою. Розгладьте приклеїти крихту м'яким бавовняним тампоном. Не торкайтеся поверхні руками, працюйте в рукавичках.
7
Приготуйте рідкий Гуммілак (суміш сухого шелаку зі спиртом) і покрийте їм позолоту. Це додасть виробу більший блиск.
Красива позолота може надати розкішний вигляд металевого виробу. Позолотою називають мистецтво нанесення тонкого шару металу на поверхню твердого тіла. В основному цей термін відносять до золота, але він також застосуємо щодо інших металів, таких як срібло, мідь, бронза. Невелику металеву поверхню можна позолотити за допомогою сусального золота.
Вам знадобиться
 • декорируемого поверхню;
 • книжка сусального золота;
 • колонкова кисть;
 • замшева подушечка;
 • ніж;
 • бавовняні рукавички;
 • шелак;
 • вода;
 • етиловий спирт;
 • бавовняна тканина.
Інструкція
1
Сусальне золото випускається у вигляді найтонших листів, зібраних в книжку. Кожен лист обкладений цигарковим папером. Сусальне золото може відрізнятися, залежно від наявності в ньому додаткових домішок. Купувати цей матеріал краще в спеціалізованих магазинах, які гарантують якісний стан товару. Лист повинен бути без складок, дірочок та інших вад.
2
Поверхня металу вимагає попередньої підготовки. Якщо місце, подвергаемое золоченню, нерівне, його слід відшліфувати. Після шліфування очистіть поверхню від пилу і знежирте ацетоном.
3
Поверхня, покрита сухозлітним золотом, може бути випадково подряпана. Щоб цього уникнути, обробіть метал спеціальним складом перед золоченням. В якості захисного шару можна нанести шелак, який являє собою смолу органічного походження.
4
Щоб золотий лист ліг рівно і добре приклеївся, поверхню необхідно зволожити. Приготуйте суміш з двох третин води і однієї третини етилового спирту. За допомогою м'якої кисті злегка змочіть поверхню металу. Чи не зволожуйте занадто сильно, інакше готова поверхня може позбутися блиску. Після цього слід відразу приступити до нанесення сусального золота.
5
Листи вкрай не бажано брати голими руками. Для цих цілей запасіться бавовняними рукавичками. Злегка дуньте на книжку. Крайній лист підніметься, і ви зможете зняти його спеціальним ножем. Ніж повинен бути попередньо оброблений спиртом. Покладіть листок на шкіряну або замшеве подушечку. Потім розріжте його ножем на квадрати, які відповідають розмірам декорируемого ділянок.
6
Перенесіть акуратно листок на метал. За допомогою колонкової кисті притисніть сусальне золото до поверхні і розгладьте його. Таким способом обробіть всі потрібні ділянки вироби. Закінчивши обробку, дайте декоруємої поверхні повністю висохнути. Після цього протріть метал бавовняною тканиною.
Зверніть увагу
Не бажано здійснювати позолоту в курному приміщенні.