Як вивести чорнило з паперу.

Якщо ви випадково посадили чорнильна пляма від пір'яний або потекшей кульковою ручки на аркуш паперу з важливою інформацією, не поспішайте панікувати. Хоч ручка - це не олівець, але все ж від її слідів на папері можна позбутися, не вдаючись до допомоги коректора. Ось кілька способів.
Інструкція
1
Для видалення чорнила ви можете змішати гліцерин з етиловим спиртом в рівних кількостях і обробити пляма. Крім того, свіжа пляма від чорнила легко виводиться за допомогою теплого парного молока або кислого молока.
2
Щоб звести синю, фіолетову, червону та іншу пасту і чорнило від авторучки потрібно приготувати два склади: Перший склад: в 50 мл дистильованої води (температура 25-30оС) додавайте невеликими порціями марганцівку і постійно помішуйте до повного її розчинення. Як тільки розчин стане настільки насиченим, що чергова порція марганцівки перестане в ньому розчинятися, додайте 50 мл охолодженої (майже крижаною) оцтової кислоти. Цей склад швидко перестає бути активним, тому його потрібно готувати перед самим його застосуванням; Другий склад: в 100 мл дистильованої води тієї ж температури, що і в першому випадку, додайте таблетку-дві гідроперіта.Легкім дотиком нанесіть перший склад на пляму за допомогою ватки , намотаною на скляну паличку або сірник. Чи не розтирати! Через кілька секунд можна повторити обробку. Потім візьміть склад номер два і обесцветьте їм пляма. І цього разу теж не розтирайте.
3
Наступним способом можна видалити не тільки чорнило і пасту, але навіть штампи. Візьміть чайну ложку 70% оцтового концентрату і трохи кристалічної марганцівки (на кінчику ножа), змішайте. Розчин готовий до застосування.
4
Тепер підкладіть під листок з плямою ще один лист, білий і чистий. Візьміть м'яку пензлик, занурте її в приготований розчин і починайте водити пензликом по плямі до його повного зникнення. Папір в цьому місці стане злегка коричнюватої. Знебарвити оброблене місце можна шматочком ватки, змоченою в невеликій кількості перекису водню. До речі, всі ці компоненти продаються в аптеках.
5
Пропрасуйте поки ще вологе оброблене місце теплою праскою. Підстеліть для цього м'яку матерію, на неї покладіть білий неіспісанний аркуш паперу, а на цей лист вже покладіть листок з віддаленим чорнильною плямою. Пропрасуйте лист праскою з чистою гладящімі поверхнею. Якщо на прасці є якісь плями, пропрасовуйте лист через тонку білу тканину.
Корисна порада
Останнім способом зручно видаляти чорнило з тонкого паперу. Щоб видалити пляму з товстого паперу, скористайтеся заточеною сірником з намотаною на неї шматочком ватки замість пензлика. І заготуйте кілька таких сірників, так як вата на них швидко брудниться. Змочуйте кожну нову пензлик приготованим розчином і обводьте спочатку пляма по контурах, а потім всередині.