Як зробити газ з води. Як зробити просту воду газованої в домашніх умовах.

Як тільки був встановлений хімічний склад води, люди намагаються відповісти на питання: «Як отримати газ з води?» Адже водень - горючий газ, який може служити альтернативним паливом. Сьогодні отримати його, нехай в невеликих кількостях, можна навіть у домашніх умовах. Для цього можна використовувати метод електролізу.
Вам знадобиться
  • - графітовий і залізний електрод;
  • - джерело постійного струму;
  • - літій, натрій або будь-який інший лужний метал;
  • - каустична сода;
  • - вода;
  • - пробірка.
Інструкція
1
В чистий резервуар або ємність насипте трохи каустичної соди, налийте води. Каустична сода (гідроксид натрію) значно покращує електропровідність води. Отриманий розчин розмішайте до повного розчинення соди.
2
Візьміть два електроди. В їх ролі можуть виступити звичайні стрижні, один з яких зроблений з металу, а інший - з графіту. Електроди можна купити в готовому вигляді або зробити самостійно, наприклад, з товстого графітового стержня кравецької олівця.
3
Знайдіть надійне джерело постійного струму. Для отримання газу з води в домашніх умовах підійде найпростіший генератор, акумулятор або гальванічний елемент. Приєднаєте його до електродів так, щоб «плюс» припадав на графіт (це буде анод), а «мінус» - на металевий стрижень (катод).
4
Для того щоб отримати газ з води, включите постійний струм. У простір, розташований навколо катода, виділятиметься водень, а в анодному ділянці утворюється кисень. Накрийте катод перевернутої колбою або будь ємністю, щоб зібрати водень.
5
Отримати газ, зокрема, водень із води, можна більш простим способом. Налийте в невелику ємність, краще пробірку, чистої води. Киньте туди невеликий шматочок літію, натрію або будь-якого іншого лужного металу. Натрій отримати вдома практично неможливо. Літій можна взяти з літієвих батарей, наприклад, Energizer. Пам'ятайте: калій, хоч він теж є лужним, краще не застосовувати для того, щоб отримати газ з води. У процесі хімічної реакції він здатний спалахнути.
6
Під час роботи з лужними металами необхідно дотримуватися підвищеної обережності: вони леткі, їдкі, пожежонебезпечні. Тому, перед тим як отримати газ з води за допомогою лужних металів, обов'язково одягніть засоби захисту: маску, рукавички, захисний фартух і окуляри.