Як визначити нестачу йоду в організмі.

Йод - один з найважливіших для здоров'я мікроелементів. Його дефіцит призводить до порушень роботи щитовидної залози. Однак і надлишок йоду може мати небажані наслідки, тому перш ніж почати профілактичний прийом лікарських препаратів, важливо визначити, чи відчуває організм недолік цього мікроелемента.
Інструкція
1
Дефіцит йоду відбивається на роботі щитовидної залози, що в свою чергу проявляється погіршенням самопочуття. Першими симптомами нестачі такого важливого мікроелемента є дратівливість, стомлюваність, сонливість. З часом погіршується увага і пам'ять, порушується робота мозку, що веде до зниження інтелекту. Ще більш серйозними симптомами йододефіциту є м'язова слабкість, аритмія, зниження захисних функцій організму, що проявляється частими і ускладненими простудними захворюваннями. Якщо у вас є всі або деякі з перерахованих симптомів, зверніться до ендокринолога. Найімовірніше, фахівець дійсно діагностує нестача йоду в організмі.
2
Для визначення нестачі йоду в організмі існують прості тести. За допомогою ватної палички і спиртового розчину йоду накресліть на шкірі передпліччя або стегна сітку. Через дві години оціните результат: при серйозному дефіциті йоду від сітки не залишиться і сліду. Проте остаточно розслаблятися можна, тільки якщо малюнок залишився на шкірі після закінчення доби.
3
Проведіть ще один тест за допомогою спиртової настоянки йоду. Перед сном намалюйте на передпліччі три смуги різної товщини. У нормі до ранку повинна зникнути найтонша з них. Якщо додатково зникла лінія середньої товщини, зверніться до лікаря, щоб вирішити питання про профілактичному прийомі препаратів йоду. При відсутності всіх ліній, включаючи саму товсту, профілактичними методами не обійтися. Виражений дефіцит мікроелемента в наявності, отже, потрібно поглиблене обстеження і, швидше за все, лікування.
4
Самий достовірний спосіб визначення нестачі йоду - це консультація ендокринолога. Зробити остаточний висновок про стан вашого здоров'я може тільки фахівець. Він же і повинен призначати відповідний препарат і розраховувати його дозування.