Як відновити стандартні настройки BIOS.

У спробах нескінченного поліпшення характеристик і робочих параметрів свого комп'ютера багато користувачів рано чи пізно добираються до налаштувань BIOS материнської плати і починають щось в них змінювати. Вони розганяють процесор, змінюють параметри роботи оперативної пам'яті, жорсткого диска і так далі. Причому навіть у досвідченого користувача такі маніпуляції можуть привести до того, що комп'ютер перестає нормально функціонувати або навіть не включається. В цьому випадку потрібно відновити налаштування BIOS.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Якщо комп'ютер включається і «доходить» до екрану стану системи, зайдіть в панель управління BIOS і знайдіть пункт, який називається Restore default settings або яким-небудь схожим словосполученням. Виберіть цей пункт і натисніть Enter. Після цього на вкладці Exit виберіть рядок «Зберегти і вийти» і підтвердіть зміни, внесені в BIOS, також натиснувши клавішу Enter.
2
Якщо комп'ютер не завантажується до зазначеного вище моменту, обнуліть BIOS фізично за допомогою спеціального перемикача-джампера або кнопки на материнській платі. В інструкції до плати знайдіть сторінку з описом розташованих на ній джамперів і перевірте, який з них виконує обнуління налаштувань BIOS.
3
Вимкніть комп'ютер і зніміть бічну кришку корпусу, щоб відкрити доступ до плати. Знайдіть потрібний джампер і переведіть його в положення скидання налаштувань. На більшості материнських плат це набір з трьох штирьків, два з яких замкнуті між собою перемичкою. Цю перемичку переставте в сусіднє положення і зачекайте кілька секунд. Після цього поверніть її у вихідне положення і включайте комп'ютер.
4
На деяких моделях плат, особливо на тих з них, які припускають розгін, є кнопка скидання BIOS. Якщо у вас така материнська плата, просто натисніть один раз на цю кнопку, після чого можете включати комп'ютер.
5
Ще одним способом скидання налаштувань BIOS є витяг батарейки з материнської плати. Акуратно дістаньте її з гнізда, почекайте пару хвилин і встановіть назад. Цей метод хороший тим, що батарейка добре видна на платі і її розташування не потрібно відшукувати за допомогою інструкції, але спрацьовує він не на всіх моделях системних плат.
6
У разі якщо описані вище дії не привели до успіху, швидше за все, дані на флеш-пам'яті модуля BIOS пошкоджені. Для того щоб «оживити» плату в такому стані, зверніться в сервісний центр. Для операції відновлення даних необхідно спеціальний пристрій - програматор, яке навряд чи знайдеться будинку.
Багато параметри комп'ютера можна налаштувати, використовуючи тільки Bios. Але в той же час серед мов Bios-меню немає російської. І через недосвідченість або випадково можна так наплутати в настройках, що комп'ютер навіть перестане завантажуватися. Звичайно, потім потрібно шукати причину, знову входити в настройки, міняти різні параметри, часто перезавантажувати комп'ютер. А між тим, є вихід простіше - відновлення налаштувань Bios.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Якщо скинути настройки за замовчуванням, то будуть використовуватися ті базові настройки Bios, які були встановлені як стандартні. Зробити це можна кількома способами. Перший з них - це скидання налаштувань безпосередньо з Bios-меню. Для цього зайдіть в Bios, після чого перейдіть у вкладку Exit.
2
Потім виберіть параметр Load Setup Defaults. Комп'ютер перезавантажиться, і всі налаштування будуть відновлені. Але бувають випадки, коли цей прийом не допомагає. В цьому випадку вам допоможуть інші способи.
3
Вимкніть комп'ютер від електромережі. Далі відкрутите кріпильні гвинти, після чого зніміть кришку системного блоку. Знайдіть на материнській платі батарейку. Саме ця батарейка і відповідає за збереження налаштувань. Тепер діяти необхідно в залежності від ситуації. Подивіться, чи немає біля батарейки невеликої перемички. Якщо вам вдалося виявити перемичку, то просто переведіть її в інше положення. Після цього налаштування будуть обнулені.
4
Також замість перемикача ви можете виявити кнопку. Біля неї повинен бути напис CMOS. Це кнопка скидання налаштувань. Натисніть на неї. Після цього налаштування будуть відновлені.
5
Якщо на вашій системній платі не виявилося ні кнопки скидання налаштувань, ні перемикача, то діяти потрібно так. Знизу біля батарейки розташований маленький фіксатор, він виразно видно. Візьміть звичайну викрутку і натисніть на фіксатор. Після цього вийміть батарейку з гнізда.
6
Після того як батарейка буде витягнута, вам необхідно почекати деякий час. Для кожної моделі материнської плати потрібен різний час скидання налаштувань. На деяких - це одна, дві хвилини, на інших - більше години. Потім вставте батарейку назад. Після цього налаштування Bios будуть відновлені до стандартних.