Як заховати батареї в квартирі.

Батареї - не найпривабливіший елемент у вигляді квартири. Особливо, якщо вони старі, масивні, чавунні, вироблені років 30 тому. А адже батареї можна декорувати або заховати.
Інструкція
1
Перший спосіб - не ховати батареї, а зробити їх привабливими. Не секрет, що найчастіше, роблячи ремонт, батареї фарбують в самий нейтральний або непримітний колір - білий, сірий. Але можна вчинити інакше. Якщо пофарбувати батареї в той же колір, що і стіни, то батареї візуально з ними зіллються, особливо якщо використовується яскравий, насичений відтінок. У дитячій кімнаті можливий ще більш цікавий варіант - пофарбувати батарею яскравою фарбою і розмалювати квіточками, зірочками. Трудомістким, звичайно, але ефект того вартий.
2
Другий спосіб, мабуть, найпоширеніший - сховати непривабливу батарею за довгою шторою. Що легко робиться, якщо радіатор розташований під вікном. А якщо біля стіни без вікна? Декоруйте стіну портьєрою - це дуже цікавий і красивий елемент інтер'єру. До того ж портьєри виглядають оригінальніше, ніж вельми популярні килими на стінах.
3
Третій варіант - закрити радіатор панеллю. Вона може бути дерев'яною або пластиковою. Звичайно, дерево краще, оскільки є більш екологічним матеріалом. До того ж пластик при нагріванні може виділяти неприємний запах. Не забудьте, що панель обов'язково повинна мати отвори для виходу тепла. Якщо їх немає, то потрібно зробити самостійно. Дизайн панелі вибирайте відповідно до оформлення стін або в тон меблів.
4
Четвертий варіант - пластикова решітка. В офісних приміщеннях їх можна зустріти досить часто. Неприємного запаху вони не виділяють і, завдяки конструкції, забезпечують хорошу циркуляцію повітря в кімнаті. Мабуть, єдиний недолік цього декоративного елемента - не дуже великий вибір кольорів.
5
П'ятий варіант - спеціальний корпус для радіатора. На відміну від панелей або грат він сховає не тільки передню строну батареї, але і бічні. Однак є й мінус - такі корпуси виготовляються, як правило, з алюмінію, який впишеться не у всякий інтер'єр.
Будь-який ремонт у житловому приміщенні потребує естетичному завершенні. А саме потрібно грамотно встановити батареї для опалення. При виборі навіть сучасних радіаторів можуть виникнути певні проблеми з їх розміщенням.
Вам знадобиться
  • - ножівка;
  • - рейки і брус;
  • - рулетка;
  • - степлер для меблів;
  • - кисті і фарби;
  • - полотно-ротанг або очеретяна рогожа;
  • - екран для радіатора.
Інструкція
1
Придбайте спеціальний декоративний екран для радіатора, який допоможе заховати неестетичні батареї . При виборі екрану зверніть увагу на його оснащеність спеціалізованими пристосуваннями для відображення тепловіддачі.
2
Замовте радіаторну решітку в одній з фірм вашого міста, яка займається виробництвом предметів інтер'єру. Ви можете знайти такі компанії по оголошеннях в мережі інтернет, а також у рекламі друкованих видань. Тут ви можете замовити решітку як зі шпони, так і з якісних дорогих сортів дерева. Також можете вибрати необхідні для зручності елементи (наприклад, кріплення для зняття екрану) і власний дизайн. Якщо оснастите екран кріпленням, то зможете безперешкодно протирати пил зсередини і діставати потрапили туди предмети.
3
Самостійно сконструюйте радіаторну решітку з очеретяної циновки. Для цього виріжте рогожу за розміром і встановіть на рейкової рамці. Щоб ваша конструкція не обсипалася, ви можете прошити краю тканиною. Далі зміцните під підвіконням брус за допомогою саморізів. Можете зробити з бруса прямокутник і закріпити його на стінах, якщо ваша батарея виступає з-під підвіконня. Якщо ж, навпаки, батарея розташовується в ніші за підвіконням, прикрутіть дерев'яний брус до самого краю приховує підвіконня. Щоб закрити лицьову частину батареї , на конструкції з встановленого бруса закріпіть вашу очеретяну рогожу.
4
Зробіть екран самостійно на дерев'яній основі. Відміряйте відстань від підлоги для підвіконня і візьміть до уваги довжину підвіконня, так як з цього розміру потрібно робити довжину екрану. З дерев'яних рейок сконструюйте прямокутну рамку і з'єднайте її з ротанговим полотном. По периметру конструкції вставте лиштви і покрийте все лаком.
Корисна порада
Щоб екран і радіатор відповідали один одному, підберіть правильний колір для фарбування батареї. Фарбувати потрібно обов'язково спеціальним засобом для батареї.