Як запобігти атеросклерозу судин.

Сидячий спосіб життя, надмірне споживання продуктів, що містять тваринні жири, шкідливі звички призводять до того, що у людей, навіть відносно молодих, розвивається атеросклероз - одне з найбільш широко поширених захворювань серцево-судинної системи. Звуження судин призводить до небезпечних захворювань серця, нирок, цукровому діабету.
Інструкція
1
Постійно стежте за масою свого тіла, підбираючи підходящий для вашого організму раціон харчування. Пам'ятайте, що поправляючись всього на півкілограма, ви підвищуєте рівень холестерину на 2 пункти.
2
Постарайтеся знизити споживання жирних сортів м'яса, печінки, яєць, цукру і сиру, а також вершкового масла, сметани та вершків. Консерви та ковбаси теж небажані продукти на вашому столі. Шкідливі також несвіжі жири і жири, які піддалися глибокій термічній обробці, тобто жаренню і гасінню. Обмежте (але не виключайте з раціону) пшеницю, картоплю і кукурудзу.
3
Якщо ви схильні до атеросклерозу, зверніть увагу на продукти харчування, що знижують рівень холестерину в крові: на капусту, огірки, кабачки, цибулю, буряк, гриби, мед, яблука, квасоля і нежирні кисломолочні продукти. Дуже корисні риба і морепродукти, птиця, вівсянка, рослинні олії холодного віджиму.
4
Повністю відмовтеся від куріння - воно провокує розвиток тромбів, що закупорюють судини. Підвищення вмісту білка у завзятого курця теж сприяє «склеюванню» судин.
5
Більше рухайтеся, спробуйте частіше ходити пішки і не користуватися ліфтом. Знайдіть час для занять спортом: оздоровчий біг, ходьба на лижах, плавання зведуть до мінімуму ризик захворювання атеросклерозом.
6
Постарайтеся уникати різних психічних переутомлений і стресів. Не вступайте в конфлікти, а якщо опиняєтеся в подібній ситуації, тримайте себе в руках.
7
Підвищити ризик атеросклерозу може непомірне споживання алкогольних напоїв. Однак чарка горілки, стаканчик вина або невелика пляшка пива можуть виявитися корисними. Не забувайте про міру!
8
Запобігти хворобі артерій, в т.ч. атеросклероз, впоратися зі стресом і зняти нервову напругу допоможуть заняття йогою.
9
Слідкуйте за своїм артеріальним тиском: не допускайте його підвищення вище нормальних для вашого віку показників.
10
В тому випадку, якщо у вас є чинники ризику захворювання атеросклерозом, в т.ч. спадкова схильність до нього, звертайтеся за консультацією до фахівців. Своєчасне звернення до медиків може скорегувати розвиток цієї недуги.