Як усунути різку головний біль.

Причини головного болю настільки різноманітні, що визначити їх і швидко усунути не завжди можливо. А між тим нестерпна і різкий біль в голові може порушити всі плани і навіть привести до нервового виснаження. Тому щоб не чекати її довгого стихання, краще відразу вжити заходів, що сприяють її швидкому припиненню.
Інструкція
1
Найпростішим засобом усунення головного болю є таблетка анальгетика. Але якщо її немає або з яких-небудь причин вона не може бути прийнята, спробуйте інші засоби, що володіють болезаспокійливу дію.
2
Оскільки частою причиною головного болю є зневоднення організму, випийте дрібними ковтками склянку чистої води, після чого заваріть міцний чорний або зелений чай з дрібкою м'яти, або тільки м'яту. Поки лікувальний напій буде заварюватися прийміть контрастний душ. Перепади температур добре впливають на кровоносні судини, в тому числі і судини головного мозку.
3
Через 15-20 хвилин після вживання води і контрастного душу випийте чай і, прийнявши зручну позу лежачи, протягом 20-30 хвилин зберігайте нерухоме положення. Після 1-2 чашок такого напою головний біль поступово стихає. Крім цього змастіть скроні та лоб у перенісся бальзамом «Зірочка» або перцевої м'ятою (ефірним маслом або соком листків м'яти). А в кімнаті забезпечте доступ свіжого повітря, оскільки причиною головного болю може бути і кисневе голодування.
4
Крім контрастного душу та чаю використовуйте та інші засоби. Наприклад, зробіть теплу ванну для ніг. Відтік крові від мозку до розширених судинах нижніх кінцівок сприяє усуненню головного болю. Під час ножний ванни робіть масаж перенісся - стискайте її двома пальцями (кілька разів по 20-30 сек) або зробіть примочки до скронь і чола з розрізаного вздовж крупного листа алое. Ця рослина сприяє поліпшенню кровообігу і розширенню судин, звуження яких часто є причиною головного болю. Для цієї ж мети можете використовувати скибочки сирої картоплі.
5
Оскільки причина головного болю може бути в сукупності несприятливих чинників - нервово-психічного і фізичного перенапруження, гіпоксії і зневоднення, а також недосипання, для її усунення іноді достатньо впорядкувати режим праці та відпочинку, а також нормалізувати сон.