Як укладати арматуру. укладка арматури стрічкового фундаменту.

Однією з найбільших неприємностей, яка може статися з будинком (не рахуючи, зрозуміло, таких катаклізмів, як землетрус, повінь або пожежа), є виникнення тріщин на його стінах. Якщо це трапилося, можна з майже абсолютною впевненістю стверджувати, що причиною їх появи став розрив фундаменту. А між тим зробити фундамент міцним і надійним не так вже й складно - крім правильно обраної глибини закладки фундаменту, необхідно ще за його заливці укласти в опалубку арматуру.
Вам знадобиться
  • - арматурний дріт;
  • - стрижнева арматура;
  • - зварювальний апарат;
  • - в'язальний дріт? 0,8-1,2 мм;
  • - рулетка;
  • - углошлифовальная машина.
Інструкція
1
Оберіть схему укладання арматури. Стрічкові фундаменти працюють на стиск і вигин у вертикальній площині. Відносно стиснення турбуватися не варто, бетон здатний витримувати великі стискаючі навантаження. А ось изгибающие напруги, що виникають від нерівномірного осідання грунту і його спучування, становлять велику небезпеку. Щоб нейтралізувати її, необхідно вгорі і внизу фундаменту по всій його довжині укласти арматурні стержні діаметром 10-14 мм. Часто обмежуються прокладкою всього чотирьох прутків - двох внизу і двох вгорі. У відповідальних спорудах їх число збільшують до 6-ти - 8-мі.Для ізоляції арматури від ґрунтових вод вона повинна розташовуватися в глибині фундаменту на відстані 50-70 мм від усіх його поверхонь (нижньої, верхньої та бічний).
2
Арматуру зручно збирати у вигляді окремих сегментів поза опалубки, вставляючи їх потім в опалубку і з'єднуючи між собою в єдиний сталевий каркас. Зігніть з арматурного дроту фігури у вигляді літери «П». Перемичка букв буде розташовуватися по ширині фундаменту, тому її довжина повинна бути менше ширини фундаменту на 100-140 мм. Кінці розташовуються вертикально, тому їх довжина повинна бути на ту ж величину (100-140 мм) менше висоти фундаменту. Кількість заготовок слід підраховувати, виходячи із загальної довжини фундаменту, за умови, що відстань між ними буде близько 0,5 м.
3
Встановіть літери «П» на землю перемичками вниз в один ряд на відстані 0,5 м один від одного. Щоб вони не падали, прив'яжіть їх до кілочків, увіткненим в землю поруч із ними. Довжина одного сегмента арматури повинна бути такою, щоб його було зручно встановлювати в опалубку - 2,5-3 м. Покладіть всередину букв «П» (в їх кути) два арматурних стрижня довжиною 2,5-3 м і приваріть їх до дроту. На 200 мм вище закріпіть ще два стержня такої ж довжини, прив'язавши або приваривши їх до вертикальних проволокам (ніжкам «П»). З'єднайте ці стрижні між собою перемичками з дроту або стрижнів. В результаті вийшов нижній арматурний пояс сегмента, що складається з 4-х робочих стрижнів.
4
Створіть аналогічний пояс у верхній частині каркаса. Тобто прив'яжіть до вертикальних проволокам два ряди арматурних стержнів з відстанню між рядами 200 мм. З'єднайте їх між собою поздовжніми зв'язками. Підсумком всієї роботи буде сегмент арматури, що складається з верхнього та нижнього поясів, кожен з яких у свою чергу складається з 4-х робочих стрижнів.
5
Виготовте необхідне для всього фундаменту кількість подібних сегментів. Встановіть їх в опалубку на підставки з каменів висотою 50-70 мм, забезпечуючи тим самим необхідний зазор між арматурою і дном фундаменту. Відстань від арматури до опалубки з боків має бути таким же (50-70 мм). Кінці стрижнів сусідніх сегментів повинні перекривати один одного на 200-250 мм. Зв'яжіть кожну пару решт між собою трьома закрутками в'язального дроту (по дві на кінцях і одна - посередині).
6
Зігніть під кутом 90 ° необхідну кількість арматурних стержнів, призначених для з'єднання сегментів на кутах фундаменту - по вісім на кожен кут. З'єднайте ними суміжні сегменти. Параметри з'єднання повинні бути такими ж, що і в попередньому кроці: перекриття стержнів не менше, ніж на 200-250 мм, кількість закруток дроту не менше 3-х на кожне з'єднання. На цьому укладку арматури в фундамент можна вважати завершеною.
Корисна порада
З'єднувати елементи арматури між собою можна зварюванням або в'язанням. Останньому способу слід віддавати перевагу, оскільки зварений шов порушує міцність арматури і у великій мірі схильний до корозії. Доцільно використовувати зварювання обмежено - для того тільки, щоб надати конструкції первісну жорсткість, необхідну для зручності подальших робіт.