Як мити вироби з пластмаси.

Посуд, меблі і предмети домашнього побуту із пластику - речі довговічні і практичні. Однак щоб вони зберегли первинний зовнішній вигляд якомога довше, за ними необхідно правильно доглядати. Як мити вироби з пластмаси, щоб не зіпсувати їх?
Вам знадобиться
  • - рідке мило або гель для посуду;
  • - універсальні чистячі серветки;
  • - меламінові губки;
  • - столовий оцет;
  • - зубна щітка;
  • - ганчірки і губки.
Інструкція
1
Пластмасову посуд найкраще мити теплою водою з м'яким милом або гелем. Не користуйтеся окропом і дуже гарячою водою, а також миючими засобами, що містять абразивні частинки. Щоб відмити прилип залишки їжі, розчиніть гель для миття посуду в ємності з теплою водою і замочіть в ній тарілки і миски з пластику. Зачекайте близько півгодини, обробіть посуд мочалкою і обполосніть чистою водою.
2
Накип усередині пластмасових чайників відмінно відмиє розчин оцту. Залийте в чайник воду і додайте пару ложок столового або винного оцту. Увімкніть прилад, дайте воді закипіти. Зачекайте півгодини, вилийте воду і протріть чайник м'якою губкою, стираючи залишки накипу. Якщо жорсткий наліт видалено не повністю, повторіть процедуру. Слабкий розчин кислот нешкідливий для пластмас. Після обробки ретельно обполосніть посуд чистою проточною водою.
3
Щоб відмити забруднився меблі з пластмаси, розчиніть гель для посуду або універсальний миючий засіб у теплій воді (з розрахунку 1 столова ложка кошти на літр води). Протирайте забруднену поверхню губкою, змоченою в цій рідині, залишки мильного розчину зітріть ганчіркою, змоченою у чистій теплій воді. Витріть вологу меблі насухо.
4
Чорні сліди від взуття та інші забруднення з пластикових стільців можна прибрати за допомогою меламіновою губки. Злегка змочіть її, відіжміть і протирайте забруднені місця. Подібним чином можна знищити сліди від фломастерів і кулькових ручок.
5
Щоб відмити дитячі пластмасові іграшки, приготуйте розчин з теплої води і дитячого мила або шампуню. Замочіть іграшки в глибокій ємності з розчином і залиште їх відмокати на півгодини. Озбройтеся старою зубною щіткою і ретельно почистіть стики, поглиблення та інші місця, де накопичується бруд. Прополощіть вимиті іграшки в чистій воді і розкладіть їх для просушування.
6
Пластикові віконні рами протирайте ганчіркою, змоченою засобом для чищення скла. Це не тільки відмиє рами, але і додасть їм блиск. Для швидкого прибирання можна скористатися універсальними миючими серветками. Перед вживанням перевірте, чи немає на упаковці протипоказань для чистки виробів з пластмаси.
Зверніть увагу
Не намагайтеся відчистити пластик абразивними порошками, жорсткими дротяними мочалками і засобами, що містять луг.