Навіщо потрібні годинник.

Годинник є обов'язковим атрибутом кожного будинку. Вони бувають не тільки настінними, а й сонячними, пісковими, електронними, наручними і т.д. Годинники є і в мобільних телефонах, і в комп'ютерах. Чому ж вони так важливі для людини?
Основна функція годин - показувати час. Завдяки їм, людина може планувати свій день, вчасно встигати на різні заходи. Якби не було годин, люди були б дезорієнтовані у часі. Однак цей прилад має і ряд інших корисних функцій. Наручний годинник є частиною іміджу ділової людини. Тому до їх вибору підходять дуже ретельно, часто, просто орієнтуючись на знамениту дорогу марку.Настенние годинник є ще й стильним прикрасою, декоративним елементом, доповнюючи інтер'єр кімнати. У цій ролі можуть виступати не тільки настінні годинники, а й невеликі, які ставлять на стіл, або на підлогу (найчастіше, такий годинник антикварні). Перші години з'явилися в глибоку давнину. Вони представляли собою просту палицю, уткнуту в землю. Навколо неї малювали шкалу часу. Сонце рухалося по небосхилу, тінь від палиці змінювала положення, вказуючи на поточне показання шкали часу. Це сонячні часи.Позднее їх замінили водяний годинник, які дуже схожі на пісочний. Найперший будильник теж був водяним, винайшов його філософ Стародавньої Греції Платон. Пісочний годинник менш точні, ніж сонячні, так як піщинки з часом подрібнюються, а отвір стирається, тому швидкість проходження піску збільшується. Годинник з маятником були створені в XVI столітті Галілео Галілеєм. Вчені завжди прагнули до того, щоб всіляко вдосконалити годинник, збільшити точність показань. Точність і є основною характеристикою усіх видів годин. Відхилення ходу від еталонного протягом доби - це показник точності. Нормальне відхилення для звичайних годин - від -40 до +60 секунд в добу. Для хронометрів це показання інше - від -5 до +7 секунд в добу. Кварцові годинники набагато точніше, їх похибка - 20 секунд на місяць в плюс або мінус.
У розмовній мові чи тексті ви часто чуєте або бачите антоніми, але не завжди їх помічаєте, так як це звичайні слова, тільки з протилежним значенням по відношенню один до одного. Навіщо потрібні антоніми, для чого люди з багатим словниковим запасом часто застосовують їх у своїй промові?
Головне призначення антонімів - зробити мова більш зрозумілою і образної, вони допомагають найкращим чином донести до читачів чи слухачів думки і почуття автора. Багато слова в російській мові знаходяться в деяких взаєминах з іншими, і, якщо вони протилежні за змістом, то вміле розташування їх в одній фразі дозволяє максимально відтінити емоції автора. Наприклад, порівняйте фрази «сьогодні зірки ярки» і «чим ніч темніша, тим яскравіше зірки». Проте, контрастні слова нерідко тісно пов'язані між собою, і не тільки заперечують одне одного, але й передбачають наявність протилежного поняття. Наприклад, сказавши про прискорення процесу, мають на увазі, що раніше він йшов занадто повільно, а слова про суворе викладача говорять також і про те, що існують вчителі добрі. У одного слова, якщо воно має кілька значень, може бути кілька антонімів. Іноді вживання антонима поруч з таким словом дозволяє уточнити значення, наприклад у знаменитій фразі І.А. Крилова «У сильного безсилий винен» відразу зрозуміло, що «сильний» виступає в значенні «що володіє фізичною силою», а не «знаючий, умілий в якійсь галузі». За допомогою антонімів можна розкрити суперечливу суть явища, як приклад можна привести слова Н.А. Некрасова про Росію «Ти і убога, ти і рясна, ти і могутня, ти і безсила». Для ще більшого посилення емоційності автор може використовувати декілька антонімічних пар в одній фразі, наприклад, у В.В. Маяковського: «Радість повзе равликом, у горя скажений бeг» .Добавляет експресії в текст використання одного з антонімів із запереченням, це дозволяє посилити і підкреслити думку автора. «Я не ворог тобі, а друг. Прийшов не сваритися, а миритися ». Дуже часто антоніми використовуються в афоризмах і прислів'ях. Наприклад, «Жартома сказано, да всерйоз задумано», «Готуй сани влітку, а воза взимку». Іноді прислів'я самі можуть бути антонімічності, якщо їх зміст повністю протилежний. Порівняйте «Справі час, а потісі година» з приказкою «Робота не вовк, в ліс не втече».