Як ловити коропа. Як спіймати коропа.

У багатьох водоймах поширена риба короп. Риба ховається в широких, глибоких ділянках, де є стояча вода або слабке перебіг. Якщо дно тверде, що не кам'янисте, то може причаїтися і там. Карп воліє зарослі водойми з теплою водою. Ловити коропа влітку треба на мілководді, а коли вода сильно прогрівається, він ховається в заводях. Знайти його можна в глибоких ямах, ставках, зарослих рослинністю, і старих протоках.

Найбільш зручний час для лову коропа - це коли він зайнятий пошуком корму. Влітку з червня по серпень короп тримається неглибоко, приблизно 2-5 метрів під водою, а коли вода остигає восени, риба опускається на глибину в 10 метрів, а до початку зими ще глибше. Краще ловити коропа, починаючи з травня місяця і до жовтня, а в деяких водосховищах і до листопада. Сприяє для лову коропа похмура, але тепла погода, несильний вітер, що дме в південно-західному або південно-східному напрямку і знижується атмосферний тиск. Також висока ймовірність доброго лову в період за 12-24 години до поліпшення погоди. Ловити цю рибу можна протягом дня. Легкий вітерець, який покриває воду брижами, сприятиме вам, якщо ви ловите коропа в заводях, кар'єрах, ямах, водосховищах. Якщо вітер посилився, слід шукати коропа в тому місці, де хвилі набігають на берега. Щоб зловити коропа використовують такі снасті: плаваюча приманка, вивантажений вудка. Застосовувати грузила і поплавок чи ні, залежить від того, в якому місці ви рибалите. У самого дня поплавок і грузило слід використовувати, а на вивантажений вудку можна ловити і без них. На початку літа короп охоче клює на дощових черв'яків, в середині літа використовуйте картопля, будь-які макаронні вироби, хліб, кукурудзу, горох, бобові. Щоб підвищити ймовірність успішного лову, радимо принаджувати коропа в певних місцях. Як привади відмінно підійдуть будь зернові, варену картоплю, конопляний макуха. Якщо ви плануєте ловити ввечері, то пріваду засинайте вранці або ввечері напередодні. Карп - обережна риба, він недовірливий і вкрай мінливий в місцях годівлі. Рибу можна легко злякати неакуратним поводженням, гучними звуками або невідповідною для коропа насадкою. Успішну ловлю вам гарантує помірна, регулярна підгодівля. Ще один нюанс - підгодівля і наживка повинні завжди збігатися, інакше короп не візьме приманку. Короп дуже швидко бере пріваду, тому неуважність рибалки може обернутися втратою не тільки улову, а й снасті. Обов'язково запасіться сачком, без якого виловити коропа вкрай важко. Інтенсивність кльову залежить від багатьох факторів: пори року, температури води, наявності течії, розмірів насадки і навіть від величини коропа. Річкова риба бере насадку швидко, а короп, що мешкає в ставку - тихо, майже непомітно. Голодна крупна риба клює сильніше. А ситий короп тільки злегка торкає поплавок, в деяких випадках клювання такої риби дуже схожа з поведінкою ляща.

Спіймати коропа справа непроста. Ця сильна красива риба вважається самою хитрою і обережною. Тільки досвідчені карпятники можуть похвалитися уловом крупного коропа . Вони використовують особливі самозасекающіе снасті і ловлять на бойли (кульки з ароматизаторами). Але більшість рибалок задовольняються звичайної вудкою, якої цілком можливо витягнути на берег трофей до 5 кг.
Інструкція
1
Якщо в озері чи ставку водиться багато коропа , то зловити його можна в будь-якому місці. Не обов'язково штовхатися на березі, пліч-о-пліч з іншими рибалками, можна підгодувати тихе місце протягом тижня, і риба сама буде заплигувати в садок.
2
Для прикормки використовують зерно, макуха, парений горох, комбікорм та ін., Але важливо, щоб вона доповнювалася тими інгредієнтами і ароматами, які будуть присутні в наживки. Розкидати підгодовування бажано в той час, в яке планується рибалити. За один раз кидають в воду до 10 кг.
3
Снасті для лову коропа повинні бути ретельно підібрані, ця сильна риба не прощає недоліки. В магазинах продаються спеціальні коропові вудилища, їх можна дізнатися за наклейці з зображенням цієї риби і написи «Carp». Вони різняться за ціною в залежності від матеріалу і міцності. Довжина вудилища приблизно 3,5 м. Додатково потрібно придбати котушку.
4
Ліска для коропа повинна бути тонкою, але в той же час надійною. Тонше 0,3 мм лісочку брати не бажано, при подсечке короп моментально робить різкий кидок і може статися обрив. Але й волосінь товщі 0,35 мм теж не рекомендується, так як короп - риба дуже обережна. Краще вибрати волосінь кольору води у водоймі, з розривної навантаженням в 10-12 кг. Для повідця береться волосінь трохи тонший.
5
Гачки для коропа вибираються темного кольору, переважніше зарубіжного виробництва. Для кращої зачіпки гачки брати із загнутим всередину жалом. Перевірити його гостроту можна, злегка провівши по долоні, хороший гачок відразу зачіпається за шкіру.
6
Поплавок для лову коропа повинен бути чутливий, та як риба бере насадку дуже обережно губами. Іноді вказати на те, що риба клює, можуть ледь помітні коливання поплавка. Його забарвлення не повинна бути яскравою, отпугивающей коропа . Зручно використовувати ковзаючі огруженія поплавки.
7
Карп ловиться як вдень, так і вночі, але найкраще буває клювання в ранкові години. Сприяє йому західний і південний вітер, а в грозу можуть попадатися особливо великі трофеї. Карп - стайная риба, в одній групі може бути кілька десятків особин різного розміру, тому для тривалого клювання необхідно утримати зграю на підгодованому місці. Для цього кидають в воду ще підгодівлі.
8
Зазвичай при клюванні поплавець злегка смикнеться і повільно вбік йде під воду, але іноді короп може обережно смоктати наживку, проявляючи себе погойдуванням або кручением поплавка. В такому випадку спізнюватися з подсечкой можна. Після того, як короп відчує укол від жала гачка, він стрімко починає йти в глиб водойми.
9
Ось тут успіх залежить від того, чи правильно оснащена вудка. Тікаючу рибу зупиняють плавними рухами і починають виводити. Вудилище тримають вертикально, гасячи їм ривки коропа і поступово змотуючи волосінь. Коли риба буде біля берега, дістають її підсакою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OdG6zbEcz_w