Як збільшити продажі в роздрібі. пррстой спосіб підняти продажі в роздрібі.

В роздрібній торгівлі спостерігається жорстка конкуренція. Виробники товарів борються за кращі місця на полицях, велику площу, краще оформлення місць продажів. Періодично придумуються різні виверти, щоб «змусити» покупця зробити якомога більше число покупок.
Інструкція
1
Ті, хто придумує «ходи» для кращої продажу продукції, іменуються мерчандайзерами. Це слово походить від англійського «merchandising» і означає складову галузь маркетингу, що розробляє методики продажів товарів в магазині.
2
При розміщенні товарів слід враховувати принцип мерчандайзингу під назвою «Фокусний пункт». Розташовуйте товар у фокусі уваги покупця - в центрі вітрини з невеликим зсувом вправо. Якщо ви займаєтеся продажами в супермаркетах, де простір велике, то торгові площі краще зонувати, використовуючи принцип «магазин в магазині».
3
Не забувайте про правило, саме «Рух очей». Типове рух очей покупця також не залишилося без уваги мерчандайзерів: спочатку погляд спрямовується в верхній правий кут, потім переміщається зигзагоподібно справа наліво, а також, зверху вниз. Використовуйте цю закономірність при розкладці товарів.
4
Використовуйте відомий пункт мерчандайзингу «Візуальне сприйняття». Покупець готовий до більш усвідомленого сприйняття інформації в просторі, який знаходиться в 30? від точки, на якій сфокусований його погляд. Якщо ваша мета зайняти візуальне домінуюче розташування на вітрині, то необхідно наповнити продукцією те місце, яке перевищує ці 30?.
5
Користуйтеся прийомом «Зворотний годинник». Переважна більшість покупців - правші, отже, вони пересуваються по магазину проти годинникової стрілки, проходячи по його зовнішньому периметру. Таким способом обходять торговий зал близько 90% споживачів і тільки 10% відразу опиняються в центрі магазину. Розташуйте вашу продукцію в області руху переважної частини покупців - по периметру.
6
Застосовуйте правило, іменоване «Золотий трикутник». Його суть така: чим більше площа між входом, касою і найпопулярнішим товаром, тим набагато вище обсяг продажів. Покупець пройде в зал і попрямує за необхідним йому товаром, наприклад, хлібом, по дорозі він буде змушений ознайомитися і з іншою продукцією і, ймовірно, зробить більше число покупок.
Торгівля відіграє велику роль в російській економіці і дуже динамічно розвивається. І саме роздрібний продаж товарів дає можливість виявляти необхідні за ціною і потребам товар, а також своєчасно задовольняти запити кінцевого споживача.
Вам знадобиться
  • - бізнес-план;
  • - запас товару.
Інструкція
1
Проаналізуйте ринок в вашому місті і виберете той товар, який будете продавати. Потім знайдіть місце для майбутнього магазину. Поряд не повинно знаходитися жодної торгової точки з подібним продуктом, інакше вам доведеться вести постійну боротьбу з конкурентом за покупця.
2
Приділіть велику увагу оформленню магазину. Людей приваблює зовнішній вигляд. Якщо фасад і вітрини виглядають досить презентабельно, це вже викликає довіру у потенційного покупця. З'являється велика ймовірність, що він не пройде мимо.
3
Вивчіть і використовуйте схеми внутрішнього планування продукту на вітрині, щоб на прилавку не створювалося враження безладу. Розташування товару залежить від його виду та характеру, і в кожному випадку використовується індивідуальний підхід. Покупець повинен мати можливість взяти бажану річ, потримати її в руках. Це не тільки прояв поваги до вашого клієнта, а й один з маркетингових ходів. Оскільки коли продукт виявляється в руках людини, виникає більше ймовірності його покупки.
4
Приділіть увагу плануванню самого магазину. Прилавки мають бути розташовані так, щоб до них був легкий доступ і покупець максимально міг бачити весь асортимент. Якщо ви будете продавати одяг, встановіть примірочні, якщо взуття - також не забудьте про можливість примірки. Це досить банальні речі, але саме вони часто і забуваються.
5
Зверніть велику увагу на заходи безпеки. В магазині обов'язково повинні бути встановлені камери спостереження, щоб мінімізувати можливість крадіжки. Доступ до товару повинен залежати від його характеру. Наприклад, якщо ви продаєте ювелірні вироби, вони повинні знаходитися в закритому прилавку, під склом.
6
Поряд з основним продуктом продавайте і супутні товари. Наприклад, якщо у вас комп'ютерний магазин, пропонуйте покупцям і програмне забезпечення, а також можливість сервісного обслуговування. Це максимально збільшить ваші продажі.
7
Створіть комфортну обстановку в приміщенні, починаючи від освітлення і приємної музики і закінчуючи ввічливістю персоналу. Саме професійна робота продавців відіграє велику роль у збільшенні вашого прибутку. Тут необхідно враховувати кожну дрібницю: зовнішній вигляд, дикцію, уміння спілкуватися з клієнтами так, щоб ті не могли піти без покупки, знання продаваного товару.
8
Аналізуйте роботу свого магазину і прагнете до постійного поліпшення якості обслуговування клієнтів. Проводите різні акції, розпродажі, використовуючи різні маркетингові ходи.