Як використовувати торф'яні таблетки для вирощування насіння. жасмин таблетки інструкція.

Справжньою знахідкою для садівників-любителів та городників стало відносно недавню появу на російському ринку торф'яних таблеток. На жаль, ні зарубіжні, ні російські виробники не докладають до цих таблеткам інструкції з експлуатації, що викликає у покупців масу питань. Використовувати торф'яні таблетки, однак, не так вже й складно.
Вам знадобиться
  • - горщик об'ємом близько 200 кубічних сантиметрів;
  • - горщик об'ємом близько 500 кубічних сантиметрів;
  • - тепличка;
  • - насіння.
Інструкція
1
Торф'яні таблетки - це особливим способом пресований торф з додаванням піску, спеціальних речовин і мінералів, що прискорюють ріст рослин. Такі таблетки призначені для плекання розсади. Торф'яні таблетки зарубіжних виробників звичайно обертаються спеціальною сіткою, що запобігає розсипання продукту. Таблетки вітчизняного виробника надходять у продаж без сіток, однак володіють майже тими ж властивостями, що і зарубіжні аналоги. Щоб використовувати таблетку, необхідно для початку визначити її боку: у верхній частині торф'яної таблетки завжди буває спеціальне поглиблення.
2
Залийте торф'яну таблетку водою практично до самого верху, залишивши поглиблення вище рівня води. Для цього необхідно використовувати горщик або будь-яку іншу ємність невеликого об'єму. Торф'яна таблетка просочується водою зазвичай 30-40 хвилин, після чого вона готова до використання.
3
Поглиблення таблетки призначене для висадки насіння. Насіння висаджуються в просочену водою таблетку по 1-4 штуки в залежності від їх розміру. Замість насіння можна використовувати і розсаду відповідного таблетці розміру. Знавці садівників-городнього мистецтва не рекомендують додати у воду будь-які добрива, а також доливати воду в просочену таблетку.
4
Просочену водою таблетку необхідно встановити в тепличку, яку рекомендується ставити в добре освітлене місце (але не на самий жаркий!). Тепличка - це закрита ємність з прозорими стінками, теплички роблять із пластику, поліетилену або навіть непотрібних акваріумів. В якості теплички підійде і звичайний побутовий прозорий пакет, в які загортають деякі продукти в магазинах.
5
У міру проростання насіння, необхідно стежити за стінками теплички. Якщо вони покрилися зсередини краплями конденсату, необхідно провітрити тепличку щоб уникнути появи цвілі і початку процесів гниття торфу.
6
Коли з насіння або розсади вийде матеріал, придатний для висадки, необхідно здійснити пересадку таблетки. Якщо в неї було вміщено кілька насіння, то їх паростки необхідно розділити, намагаючись взагалі не торкатися коренів. Пересадка повинна здійснюватися в більший за обсягом посудину, залишки торф'яної таблетки видаляти не потрібно - вони стануть хорошою добавкою до пересадочного грунту. Після пересадки тепличку можна не використовувати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=I4sjFP_4CR4
Зверніть увагу
Торф покращує родючість землі, проте брати його «з вулиці» не можна, адже для вживання в якості компонента ґрунтових сумішей його вивітрюють в низьких і широких купах цілих три роки. Тільки так з торф'яних дернин можна видалити шкідливі для більшості рослин кислоти.