Як визначити атеросклероз судин.

Порушення обміну речовин може призвести до збільшення вмісту в крові рівня холестерину і його відкладенню на стінках судин. Так поступово починає розвиватися захворювання серцево-судинної системи - атеросклероз, при якому відбувається ураження стінок артерій бляшки холестеринів. Недостатнє харчування, зниження еластичності і звуження просвіту судин тягнуть за собою серйозні захворювання серця, мозку, нирок і нижніх кінцівок.
Інструкція
1
Атеросклероз не завжди пов'язаний з віковими змінами кровоносних судин. Його розвиток може початися вже в дитячому віці. Але через відсутність будь-яких ознак хвороби визначити його на початкових стадіях не представляється можливим. І тільки коли атеросклеротичними бляшками уражається близько 85% артерії, починають проявлятися симптоми інших захворювань, до яких призвело порушений кровообіг.
2
Повна поразка всіх артерій зустрічається досить рідко. І найчастіше відбувається закупорка судин серця, мозку, нирок або нижніх кінцівок. Відповідно симптоми атеросклерозу проявляються залежно від місця локалізації пошкодженої судини.
3
При ураженні судин мозку істотно знижується пам'ять, розумова діяльність, погіршується сон, з'являється безпричинна дратівливість, нервозність, плаксивість, відчуття важкості і шум у голові, а також запаморочення. Прогресуючі атеросклеротичні зміни судин головного мозку можуть призвести до їх розриву та інсульту.
4
При ураженні судин серця звуження їх просвіту веде до коронарної недостатності, першими ознаками якої є стискають болі за грудиною в області серця. Нерідко вони віддають в лопатку, ліву руку і шию. Їх появі передує фізичне і нервово-психічне напруження. В результаті змін, що відбулися судин серця розвиваються стенокардія, ішемічна хвороба, інфаркт, склеротичний порок.
5
Припустити атеросклероз нижніх кінцівок можна по слабкості в ногах, тягне болів, судом в литкових м'язах, особливо ночами, а іноді і по порушенню ходи (кульгавості). Через порушеного кровопостачання з'являється похолодання стоп і болю в деяких пальцях. Прогресуючий склероз нижніх кінцівок призводить до незагойним виразок і гангрени.
Атеросклероз судин - дуже серйозне захворювання, від якого непросто позбутися. Важливо пам'ятати про те, що перші ознаки атеросклерозу можуть проявитися через роки або навіть десятиліття після початку розвитку цього захворювання в організмі.
Інструкція
1
Постійно ведіть здоровий спосіб життя. Не відкладайте профілактику атеросклерозу судин на потім - є ймовірність, що через кілька років вже буде занадто пізно.
2
Дотримуйтеся спеціальної дієти. Постарайтеся вживати якомога менше продуктів з високим вмістом холестерину. У їх число входять молочні продукти, яйця, жирне м'ясо, сало, печінка, нирки, ікра і т.п. Рекомендується їсти баклажани, морква, часник, горобину, суницю та ін. Взагалі слід їсти побільше овочів, злаків, фруктів і ягід.
3
Слідкуйте за підтриманням нормального рівня холестерину в крові. Пам'ятайте про те, що вміст холестерину у вашому добовому раціоні ні в якому разі не повинно перевищувати 300 г.
4
Регулярно займайтеся спортом. Бігайте, плавайте, навчайтеся бойовим мистецтвам і спортивних танців - вибирайте те, що подобається вам, і робіть це. Але не забувайте про необхідність розминки та захисту під час тренувань.
5
Відмовтеся від куріння. Ризик захворіти на атеросклероз судин у курців значно вище, ніж у некурящих.
6
Перевіряйте рівень цукру в крові. Не допускайте ризику виникнення цукрового діабету: це захворювання часто призводить і до розвитку атеросклерозу. Втім, в будь-якому випадку тих неприємностей, які приносить із собою цукровий діабет, цілком достатньо, щоб змусити людей робити регулярну профілактику цього захворювання.
7
По можливості уникайте стресів. Стресові ситуації нерідко стають причиною розвитку атеросклерозу судин . Знімайте напругу частіше і будьте терпиміше до людей.
8
Контролюйте і постійно підтримуйте нормальний артеріальний тиск. Якщо у вас серйозні проблеми з ним - терміново зверніться до лікаря. Чим раніше ви приймете заходи, тим менше шансів, що нестабільний артеріальний тиск призведе до виникнення атеросклерозу судин .