Як визначити транзистор.

Транзистор являє собою підсилювальний елемент, який здатний збільшити слабку енергію сигналу, який на нього подається за рахунок енергії додаткових джерел живлення.
Вам знадобиться
  • - транзистор;
  • - омметр.
Інструкція
1
Дослідіть переходи транзистора (колектор-бази і емітер бази), щоб визначити вид транзистора. В біполярному транзисторі діоди включені назустріч один одному. У тому випадку, якщо це pnp, то еквівалентні діоди з'єднуються катодами, якщо навпаки - анодами. Щоб дізнатися вид транзистора, використовуйте омметр - спеціальний пристрій, визначальне значення опору.
2
Підключіть мінусовій висновок омметра до бази, щоб перевірити пряме опір переходів, а плюсової висновок - почергово до емітером і колектору. Щоб виконати перевірку зворотного опору, підключіть плюсової висновок до бази. За допомогою омметра ви можете виконати визначення типу провідності транзистора, а також призначення його виходів.
3
Підключіть перший висновок омметра до висновку транзистора, торкніться почергово двох інших висновків іншим. Після цього поміняйте висновки місцями. Вам необхідно визначити положення омметра, в якому його підключення другого виведення до висновків транзистора, що не приєднаних ні до чого, відповідатиме невеликому опору. В цьому випадку висновок транзистора, підключений до першого висновку омметра, і є висновок бази. Якщо перший висновок плюсовій, то тип провідності транзистора - npn; якщо мінусовій, то pnp.
4
Визначте, який висновок транзистора відповідає колектору. Для цього омметр підключіть до двох залишилися висновків. Базу з'єднайте з додатним висновком, якщо транзистор типу npn, або з мінусовим, якщо навпаки. Далі відзначте значення опору, який показує омметр.
5
Поміняйте місцями висновки омметра і знову визначте опір, щоб визначити вид транзистора. У випадку з меншим опором база з'єднується з колектором транзистора. Таким чином, ви визначите тип транзистора і призначення виходів.