Як збільшити потужність у скутера.

Скутер не вимагає прав та реєстрації, а тому він такий популярний серед тих, хто не любить стикатися з бюрократичною тяганиною. Правда, цей брат мопеда все ж сильно обмежений у можливостях, через що серед скутеристів набирає обертів кастомизация - підгонка транспортного засобу під свої потреби.
Вам знадобиться
  • - знання особливостей моделі вашого скутера;
  • - набір інструментів для розбору корпуса скутера;
  • - набір деталей (в залежності від потреб).
Інструкція
1
Найпростіший і одночасно найскладніший спосіб збільшення потужності аматорського скутера - замінити систему циліндро-поршневої групи на ЦПГ класу Sport - вона збільшує обсяг циліндра і оптимізує систему його продувки. Таке рішення вимагає значних часових і матеріальних витрат. Крім того, від якісної переустановлення ЦПГ залежить безпека скутериста, а значить, краще всього довірити цю справу професіоналам.
2
Зміна «начинки» скутера в домашніх умовах без зміни ЦПГ зазвичай починається з збільшення швидкості. Для цього необхідно в першу чергу зняти з транспортного засобу заглушки - ті самі обмежувачі швидкості. Залежно від конкретної моделі скутера заглушки різного типу можуть перебувати в вариаторе, комутаторі, карбюраторі або глушнику.
3
Глушитель необхідно змінити на резонансну трубу, актуальну для циліндро-поршневої групи модернизируемого скутера. Потрібно пам'ятати, що заміна глушника спричинить і перебудову трансмісійної частини. Все це не тільки підвищить швидкість транспортного засобу на 30-40%, але й істотно збільшить його динаміку.
4
Карбюратор також рекомендується змінити. Стандартному скутеру, призначеного для міського середовища, найкраще підійде карбюратор з діаметром дифузора 17,5 міліметрів. Діаметр дифузора тут - ключовий показник, при цьому країна виробника або конкретна марка карбюратора істотної ролі не грають.
5
Виконані кроки істотно змінять характеристики скутера, а тому транспортний засіб зажадає заміни і варіатора - його необхідно змінити на спортивний. В такому вариаторе кінематика переміщення важків досконаліша, ніж в варіатора стандартної комплектації, а значить, настройка під оновлені параметри пройде якісніше. Для збільшення продуктивності системи трансмісії рекомендується використовувати варіатор з вбудованою системою змащення штока. Це також може збільшити і прийомистість вашого двоколісного друга.
Корисна порада
При внесенні кардинальних змін в «начинку» скутера найкраще також провести діагностику дрібних рухливих деталей. Це не тільки продовжить термін життя транспортного засобу, а й може врятувати життя його водія на дорозі.
Багатьом власникам скутерів з часом починає не вистачати стандартної потужності двигуна. Хочеться більш високій швидкості, більш жвавого розгону, більш надійного і впевненого руху з великими навантаженнями, по важкопрохідних дорогах і на підйомах. Додати конячок в двигун скутера цілком можна своїми силами.
Вам знадобиться
  • - тюнінгові кит-комплекти для вашої моделі скутера
Інструкція
1
Почніть з відновлення проектної потужності. Справа в тому, що заводські настройки мотора виконані з урахуванням екологічних норм і поліпшення економічності. Перенастройте карбюратор - цього може стати досить для помітного збільшення потужності. Замініть повітряний фільтр на модель із збільшеною пропускною здатністю, а вихлопну систему на більш продуктивну. Цим ви приберете перешкоди, що заважають двигуну розвинути всю потужність, на яку він здатний.
2
Пошукайте в продажу або замовте переналаштований електронний блок керування двигуном (ЕБУ). За рахунок видалення електронного обмеження оборотів і зміни кута випередження запалювання за допомогою цього пристрою двигун досягне максимальної розрахункової потужності. При цьому погіршиться паливна економічність і збільшиться вміст шкідливих речовин у вихлопних газах.
3
Наступні етапи підвищення потужності прямо пропорційно знижуватимуть ресурс мотора. Наприклад, форсований до 20 л.с. двигун об'ємом 50 куб.см матиме ресурс на 1-2 гоночних сесії. Вирішіть для себе: чи потрібні вам такі жертви.
4
Доробіть систему харчування. Для цього знайдіть для свого карбюратора тюнінговий комплект з набором жиклеров, розпилювачем головної дозуючої системи і дозирующей голкою. При установці такого комплекту замініть або розточити дифузор під збільшений діаметр. Без збільшення діаметра дифузора підвищення потужності не буде.
5
Для збільшення потужності двигуна більш ніж на 40% замініть весь карбюратор цілком. Тюнінговий карбюратор вже має потрібний діаметр дифузора і перетину жиклеров. Врахуйте, що з таким карбюратором витрата палива підвищиться більш ніж в півтора рази.
6
На двотактному двигуні разом з карбюратором замініть і пелюстковий клапан на впуску. Для отримання ефекту від тюнінгового пелюсткового клапана необхідно збільшити і прохідні перерізу впускних вікон клапана. Щоб не розточувати їх самостійно, зробіть заміну корпусу пелюсткового клапана на більш продуктивну тюнинговую модель.
7
При модернізації карбюратора або установці нового, обов'язково замініть повітряний фільтр. Найкращим варіантом буде спортивний фільтр нульового опору. Вартість їх дуже висока в порівнянні з штатними, але вони мають багаторазове використання. Кожні 400-600 км промивайте їх в бензині і просочуйте спеціальним маслом.
8
Встановіть спортивну вихлопну систему. Якісна тюнінгова система повинна мати випускний колектор, резонатор і глушник. Правильно підібрана і встановлена система дозволить не тільки підвищити потужність на 10-15%, але і збільшити максимальну частоту обертання коленвала і змістити пік потужності в бік більш високих обертів.
9
Поставте спортивний варіант ЕБУ. При цьому зверніть увагу на його настройки. Гоночні ЕБУ, як правило, налаштовані на розвиток максимальних показників на високих оборотах. Такі моделі дають хороша перевага на гоночних трасах, але утруднюють експлуатацію скутера в міському режимі руху. Для повсякденної експлуатації знайдіть блок управління з прошивками, налаштованими на низькі і середні обороти.
10
Дорогі моделі ЕБУ мають можливість змінювати записані в ньому програми. Для цього потрібен комп'ютер, інтерфейсний кабель, програмне забезпечення та належні навички. Якщо ні знань і досвіду для підбору підходящої програми управління, не намагайтеся зробити це експериментальним чином. Знайдіть ЕБУ з декількома режимами роботи.
11
ЕБУ з попередньо встановленими на заводі декількома програмами управління мають на корпусі блоку кнопки, перемикаючі програми прямо на ходу. Результат підвищення потужності буде нижче, ніж на програмованих моделях з ретельним комп'ютерним підбором програми, але для міської їзди така система цілком зручна.
Корисна порада
Тюнінгові комплекти - результат роботи багатьох інженерів і розрахунку на комп'ютерних програмах. Не намагайтеся самостійно "поліпшити" їх.