Як обчислити ступінь окислення. визначити ступені окислення в з'єднанні.

Ступінь окислювання - часто зустрічається в підручниках хімії характеристика елементів. Існує велика кількість завдань, спрямованих на визначення цього ступеня, і багато з них викликають у школярів і студентів труднощі. Але, слідуючи певним алгоритмом, ці труднощі можна уникнути.
Вам знадобиться
  • - періодична система хімічних елементів (таблиця Д.І. Менделєєва).
Інструкція
1
Запам'ятайте одне загальне правило: ступінь окислення будь-якого елемента в простому речовині дорівнює нулю (приклади простих речовин: Na, Mg, Al, - тобто речовини, що складаються з атомів одного елемента). Для визначення ступеня окислення складної речовини спочатку просто запишіть його, не втрачаючи індексів - цифр, що стоять в правій нижній частині поруч із символом елемента. Прикладом буде сірчана кислота - H2SO4.
2
Далі відкрийте таблицю Д.І. Менделєєва і знайдіть ступінь окислення самого лівого елемента у вашому речовині - водню в разі даного прикладу. За існуючим правилом його ступінь окислення буде завжди позитивна, і записується вона зі знаком «+», так як він займає крайнє ліве положення в записі формули речовини. Щоб визначити числове значення ступеня окислення, зверніть увагу на розташування елемента щодо груп. Водень знаходиться в першій групі, отже, його ступінь окислення +1, але так як в сірчаної кислоти два атоми водню (це нам показує індекс), то над його символом напишіть +2.
3
Після цього визначте ступінь окислення самого правого елемента в запису - кисню в даному випадку. Його умовний заряд (або ступінь окислення) буде завжди негативний, так як він займає праве положення в запису речовини. Це правило справедливо у всіх випадках. Числове значення правого елемента знаходиться в результаті віднімання з номера його групи числа 8. У даному випадку ступінь окислювання кисню дорівнює -2 (6-8 = -2), враховуючи індекс - -8.
4
Щоб знайти умовний заряд атома третього елемента, скористайтеся правилом - сума ступенів окиснення всіх елементів повинна дорівнювати нулю. Значить, умовний заряд атома кисню в речовині буде дорівнює +6: (+2) + (+ 6) + (- 8) = 0. Після цього запишіть +6 над символом сірки.