Як зберегти природу.

Важко не помітити, що навколишня природа потребує нашого захисту. Однак, найчастіше люди надходять прямо протилежно - гублять природу і відносяться до неї як "споживачі". Але що в такому випадку побачать майбутні покоління? Навряд чи щось хороше, тому потрібно докласти зусиль і постаратися врятувати природу.
Інструкція
1
Перші ваші кроки з охорони природи навряд чи будуть занадто глобальними, тому для початку просто зверніть уваги на свої звички, на свою поведінку і постарайтеся їх виправити. Наприклад, коли ви виїжджаєте на пікнік, прибирайте після себе все сміття, не мийте машину в водному джерелі, чи не забруднюйте його (пам'ятаєте, що від ваших дій може постраждати як навколишнє флора, так і фауна). Також не найкращий варіант - це спалювання сміття (особливо пластикового) і листя.
2
Зведіть до мінімуму будь-які хімічні миючі та косметичні засоби, а якщо використовуєте, то правильно утилізуйте їх (розділяйте сміття), оскільки навіть цей нескладний крок допоможе вам якомога менше забруднювати навколишнє середовище.
3
Варто згадати і про пластикових пакетах, які поширені мало не в усіх країнах. Їм віддають перевагу, бо вони легкі, водонепроникні і дешеві, переносити в них можна все, що угодно.Однако, використані пластикові пакети потрапляють на звалище досить рідко. Набагато частіше їх можна спостерігати посеред вулиць: на парканах, деревах і так далі. А адже для того, щоб знищити пластиковий пакет, природі потрібно від 200 до 300 років, іноді навіть більше. Тому потрібно обмежувати бездумне використання таких пакетів, замінювати їх на текстильні сумки.
4
Пам'ятайте, що захист природи починається з вашого власного будинку, тому економте електроенергію (здобувайте більш економічні моделі техніки: пральних машин, холодильників і так далі). Здавалося б, економія невелика, але це лише на перший погляд, адже в масштабах цілої країни це допоможе закрити як мінімум одну атомну електростанцію. Економлячи енергію, ви також вносите вклад у боротьбу з глобальним потепленіем.Не забувайте вимикати світло, оскільки кожен витрачений кіловат електроенергії означає викид в навколишнє середовище близько 500 грамів вуглекислого газу (саме він вважається причиною виникнення "парникового" ефекту.
5
Важливий фактор - це транспорт, який найбільше завдає шкоди природі. Уникайте по можливості автомобілі та автобуси, віддайте перевагу трамваям, тролейбусам, а краще взагалі велосипедам, оскільки економія будь-яких ресурсів - невід'ємний елемент збереження живої природи.
6
Не менш значну роль відіграє і здоровий спосіб життя. Краще обмежуйте себе у вживанні алкоголю і курінні, яке також шкодить не тільки вам, але і навколишньому середовищу.
Корисна порада
Економічно використовуйте всі природні ресурси. Економте електроенергію, папір, а особливо воду, використовуйте менше пластикових виробів (хоча це й непросто).