Як ловити на косинки.

Косинка є невеликою, трикутної форми, сплетену з тонкої волосіні мережу. До її нижньому краю прикріплюється металевий прут-утяжелитель, під силою тяжіння якого косинка розправляється в воді. В стихійних умовах, прут замінюється гілкою дерева з кількома каменями для обважнення. Використовується під час зимової риболовлі для лову малька та іншої більш великої риби. Так як же ловити на косинку?
Вам знадобиться
  • - ледобур;
  • - косинка.
Інструкція
1
Живець, спійманий з-під льоду, більш витривалий, тривалий час залишається живим на гачку. Щоб зловити малька, пробурити льодобуром лунку. Візьміть косинку з осередком мережевого полотна 15 мм з волосіні від 0,12-0,15 мм, оснастите її поплавком з кори (але можна обійтися і без нього). Відтягайте її капронову шнур до упору, поки поплавець не буде упиратися в кільце, і акуратно введіть косинку в лунку. Після того, як вона ляже на дно, стежте, щоб поплавок витягнув нагору шнур і підняв саму косинку. Після цього, контрольними підтягуваннями переконайтеся, що вона розправилася: це відчувається завдяки зворотним опорам поплавка.
2
Тепер киньте в лунку підгодівлю - комбікорм або дрібно розкришений хліб. Після закінчення 15 хвилин, перевірте снасть. Якщо мальок є, акуратно виплутатися його і опустіть косинку назад у лунку. Перевіряйте косинку через кожні 15-20 хвилин. Якщо риби немає, перейдіть на інше місце та занедбаність косинки в нову лунку і прикормку риби.
3
Якщо на вулиці мороз, то краще ловите удвох: один піднімає косинку, а другий акуратно виплутуватися малька, щоб його не пошкодити.
4
Запам'ятайте: чи не витягайте відразу всю косинку, знімайте живця у міру його появи з лунки, щоб запобігти замерзанню риб, що знаходяться нижче.
5
Для лову більш великої риби візьміть двохстінних або тристінну косинку з розміром осередку від 35-75 мм, в залежності від того, яку рибу плануєте ловити. Наприклад, на двостінні косинку з розміром осередку 70-75 мм зловите ляща, на таку ж, тільки з меншим розміром - 60-65 мм - подлещика, на одностінну зяброву мережу з ячей 35 мм - плотву, чехоня і окуня. Останній розмір комірки є найбільш ходовим, тому що завжди є ймовірність щось зловити на юшку.
6
Найбільш підходящий час для лову на косинку - це перший лід, в цей час риба ще активно рухається. В середині зими улови падають і починають збільшуватися тільки з весняними відлигами.