Як заточити, не зламавши.

Заточити олівець, не зламавши його - це, здавалося б, просте заняття насправді має безліч нюансів. При відсутності досвіду чистки графітового стержня і його оправи можна зіпсувати немало виробів. Професійні художники і креслярі приділяють велику увагу правильній заточенню - саме від неї залежить якість їх роботи. Вибирайте спосіб очищення олівця залежно від своїх цілей - хочете ви отримати інструмент для аматорських малюнків, невеликих позначок, або ж для професійної діяльності.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - точилка;
  • - канцелярський ніж (скальпель, бритва);
  • - наждачний папір.
Інструкція
1
точите олівець простий стругачкою з особливою обережністю, так як при використанні цього інструменту тендітні грифелі часто ламаються біля основи. Не слід сильно натискати на олівець, достатньо зробити не більше чотирьох поворотів стругачкою. Частіше міняйте дешеві вироби, оскільки вони досить швидко тупляться. В цьому випадку при заточуванні олівця доводиться докладати великих зусиль, і графіт може зламатися.
2
Придбайте якісну механічну або електричну точилку, якщо вам доводиться часто точити олівці для домашніх занять або роботи в офісі. В канцелярських відділах магазинів можна знайти сталеві пристосування з ручкою, що обертається, автоматичні пристрої і навіть точила-насадки на шуруповерт. При певному навику за допомогою таких точилок можна швидко привести зламаний олівець в порядок.
3
Щоб олівець не зламався при обробці, важливо зафіксувати інструмент в певному положенні. Зверніть увагу, чи є у точила стійкі прогумовані ніжки або спеціальний фіксатор-струбцина. Крім того, важливо підібрати пристосування з різними (або регульованими) діаметрами заточки для тонких і товстих олівців.
4
Скористайтеся скальпелем, гострим канцелярським ножем або лезом бритви для професійної заточки олівців. Почніть обробку з оправи, намагаючись не надто стоншити графіт - інакше він зламається. Ваше завдання - очистити олівець, встановивши відстань від кінчика стержня до незайманого дерев'яного покриття в 1-1,5 см.
5
Не забирайте багато дерева у м'яких олівців - це вбереже їх від поломки. Робіть багато маленьких частих зрізів, щоб разом з крупною рідкісної стружкою не зрізати заодно і грифель.
6
Обробіть кінчик олівця згідно необхідному типу заточки. Його можна заточити вкруговую; загострити з двох сторін у формі різця. Щоб зробити це акуратно і не зламати олівець, рекомендується скористатися наждачним папером.
7
Грифель можна підготувати так, що він буде малювати і товсті, і тонкі лінії в певному положенні. Для цього звільніть стержень від деревини (графіт залишається недоторканим), потім затупілась його кінчик об наждак і отгладьте про альбомний лист.
Корисна порада
Перед заточкою олівця з'ясуйте, яку він має м'якість. Дуже м'які олівці необхідно чистити з особливою обережністю. Диференціація виробів по м'якості і твердості вітчизняними виробниками позначається за допомогою букв Т, MТ, М і цифрового показника; у зарубіжних виробів використовуються відповідні мітки Н, НВ, В.