Як перевести Паскалі в кілопаскалі. Переклад паскалів в кілопаскалі.

Паскалі (Па, Ра) є основною системною одиницею вимірювання тиску (СІ). Але значно частіше використовується кратна одиниця - кілопаскалях (кПа, kPa). Справа в тому, що один паскаль - це дуже маленьке за людськими мірками тиск. Такий тиск чинитиме сто грамів рідини, рівномірно розподіляючи по поверхні журнального столика. Якщо ж один паскаль порівнювати з атмосферним тиском, то це буде всього лише одна стотисячна його частину.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - олівець;
  • - папір.
Інструкція
1
Щоб перевести тиск, задане в паскалях, в кілопаскалі, помножте кількість паскалів на 0,001 (або розділіть на 1000). У вигляді формули це правило можна записати таким чином: ККП = Кп * 0,001іліКкп = Кп/1000, де: ККП - кількість килопаскалей, Кп - кількість паскалів.
2
Приклад: нормальний атмосферний тиск вважається рівним 760 мм рт. ст., або 101325 паскалей.Вопрос: скільком кілопаскалях дорівнює нормальний атмосферний тиск? Рішення: розділіть кількість паскалів на тисячу: 101325/1000 = 101,325 (кПа) .Відповідь: нормальний атмосферний тиск дорівнює 101 кілопаскалях.
3
Щоб розділити кількість паскалів на тисячу, просто перемістіть десяткову точку на три цифри вліво (як у наведеному вище прикладі): 101325 -> 101,325.
4
Якщо тиск становить менше 100 Па, то для переведення його в кілопаскалі припишіть до числа зліва відсутні незначущі нулі.Прімер: скільки килопаскалей складе тиск в один паскаль? Рішення: 1 Па = 0001 Па = 0,001 кПа.Ответ: 0,001 кПа.
5
При вирішенні фізичних задач врахуйте, що тиск може бути задане і в інших одиницях виміру тиску. Особливо часто при вимірюванні тиску зустрічається така одиниця як Н/м? (Ньютон на метр квадратний). Фактично, ця одиниця еквівалентна Паскалю, так як і є його визначенням.
6
Формально, одиниці тиску Паскалю (Н/м?) Еквівалентна також одиниця щільності енергії (Дж/м?). Однак з фізичної точки зору ці одиниці описують різні фізичні властивості. Тому не записуйте тиск як Дж/м?.
7
Якщо в умовах задачі фігурує безліч інших фізичних величин, то переклад паскалів в кілопаскалі виробляєте в кінці рішення задачі. Справа в тому, що Паскалі - це системна одиниця і, якщо інші параметри вказані в одиницях виміру СІ, то і відповідь вийде в паскалях (звичайно, якщо визначалося тиск).