Як зберегти нирки.

Нирки належать до органів видільної системи. Через них проходить вся кров тіла близько 360 разів на добу, завдяки чому вона очищається від токсичних і шкідливих продуктів, одержуваних у результаті обміну речовин. Крім цього, нирки підтримують хімічний склад і фізичні властивості крові, лімфи, внутрішньоклітинної та міжклітинної рідини. Але щоб це парний орган функціонував нормально, його необхідно підтримувати, захищати і зміцнювати.
Інструкція
1
Діяльність нирок залежить від багатьох внутрішніх і зовнішніх факторів. А саме від харчування, питного режиму, шкідливих звичок, супутніх захворювань. Відповідно, їх функцію легко порушити і набагато важче відновити.
2
Щоб зберегти здоров'я нирок та їх фільтраційну здатність важливо дотримувати питний режим. Зневоднення є основною причиною порушення їх діяльності, оскільки створює додаткове навантаження. У стані дефіциту води, продукти обміну речовин, що підлягають виведенню, випадають в осад, кристалізуються і осідають у нирках і з часом перетворюються на камені.
3
Для нормальної роботи нирок необхідно випивати не менше 1,5-2 літрів води щодня, а в літній час до 2,5-3 літрів, оскільки багато рідини організм втрачає з потом. Однак, щоб не створювати надмірне навантаження на нирки, важливо дотримуватися питний режим. Велика частина добового об'єму води повинна надходити в організм у першій половині дня і найменше - ввечері.
4
Для збереження нирок слід правильно харчуватися - уникати вживання продуктів, здатних дратувати тканину нирок (солоне, мариноване, консервоване) і, навпаки, збагачувати раціон корисною для них їжею. Оскільки ниркам необхідний цинк, калій, магній необхідно забезпечити їх надходження не тільки з їжею, але й у складі вітамінно-мінеральних комплексів. Щоб отримати ці речовини з їжі корисно їсти вівсяні пластівці, висівки, гречану і пшоняну каші, часник, гриби, шпинат, капусту, ізюм, какао, квасоля і горох.
5
Для підтримки фільтраційної і видільної здатності нирок їх необхідно періодично очищати. Причому тільки після очищення кишечника і печінки. Саме в такій послідовності рухається кров і очищається від шкідливих домішок кожним з цих органів. Згідно біоритмам для очищення нирок підходить друга половина осені.
6
На стан нирок великий вплив мають різні захворювання. Наприклад, атеросклероз, придатних до нирок, судин може призвести до порушення їх кровопостачання і ниркової недостатності. Тому збереження здоров'я нирок лежить в профілактиці сприяють хвороб.
7
Не менш згубний вплив на нирки надають сечостатеві інфекції. Піднімаючись по сечоводах вгору, хвороботворні бактерії викликають запалення ниркових мисок і призводять до різних захворювань. Таку ж дію на нирки надає кокова флора (стафілокок, стрептокок), яка активно розмножується при карієсі, тонзиліті, синуситі, ангіні. Своєчасне лікування цих захворювань є профілактикою захворювань нирок.
8
При запаленні нирок слід проводити повноцінне і комплексне лікування, причому досить тривалий - 1,5-2 року з моменту припинення будь-яких ознак хвороби. Протягом усього лікування позитивну дію надає фітотерапія і дієтотерапія.