Як дізнатися, Яка відеокарта в моєму комп'ютері. Як дізнатися Який у мене адаптер.

Відеокарта визначає графічні можливості комп'ютера. На слабких відеоплатах можуть не відтворюватися багато відеоігри, а також деякі формати відеофайлів, наприклад, формат HDTV. На всіх відеоіграх і програмах, які пов'язані з графікою, пишуть мінімальні вимоги до графічної карти. Тому її модель потрібно знати обов'язково. Адже тільки після цього ви зможете ознайомитися з її технічними можливостями.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Один з найлегших спосіб дізнатися про модель відеокарти такий. Натисніть правою кнопкою мишки по порожньому ділянці робочого столу. Якщо у вас операційна система Windows 7, то в меню оберіть «Розширення екрану». У випадку з Windows ХР потрібно вибрати «Властивості», потім - «Додаткові параметри». Перейдіть у вкладку «Адаптер». Відкриється вікно, де буде інформація про моделі відеоплати.
2
Також можна переглянути інформацію про відеокарту за допомогою диспетчера пристроїв. Щоб зробити це, натисніть «Пуск». Далі виберіть «Усі програми». У списку програм виберіть «Стандартні». Там є «Командний рядок». Запустіть її, після чого в командному рядку введіть Mmc devmgmt.msc. Натисніть клавішу Enter. Через секунду відкриється «Диспетчер пристроїв».
3
У диспетчері пристроїв знайдіть рядок «Відеоадаптери». Поруч буде стрілочка. Натисніть по цій стрілочки лівою кнопкою мишки. З'явиться назва моделі вашої відеокарти. Якщо потрібно знати більше, натисніть по назві моделі плати правою кнопкою мишки. Спливе контекстне меню. У цьому меню виберіть «Властивості». З'явиться вікно, в якому ви можете переглянути деякі додаткові параметри відеокарти.
4
Також дізнатися інформацію про модель графічного адаптера можна за допомогою засобу діагностики Direct X. Запустіть командний рядок. У ній введіть команду dxdiag і натисніть Enter. Через секунду запуститься засіб діагностики Direct X.
5
Після запуску цієї служби перейдіть у вкладку «Екран». У виниклому вікні знайдіть розділ «Пристрій». У цьому розділі знаходиться інформація про вашу відеокарту. Також в цьому вікні є розділ «Драйвер». У ньому ви можете ознайомитися з версією драйвера, на якому працює ваша плата. Якщо ви використовуєте операційну систему Windows ХР, то ви також можете перевірити її роботу в режимі 3D. Відповідна опція присутня в цьому вікні.