Як забезпечити безпеку заходів.

Будь масовий захід може стати небезпечним через чиїхось злочинних задумів. Збіг великого числа людей провокує можливість появи великої кількості жертв та догляду злочинців від відповідальності. Щоб запобігти і уникнути таких неприємних наслідків свята, при організації масових заходів в першу чергу потрібно подумати про заходи безпеки.
Вам знадобиться
 • - засоби зв'язку та відеоспостереження;
 • - металодетектори;
 • - схема розташування охоронців;
 • - список небажаних осіб;
 • - координація виходу гостей.
Інструкція
1
Проведіть аналіз графіка свята і схеми території з точки зору безпеки. Визначте потенційні загрози, розміщення і функції охоронців під час свята.
2
Подбайте про попередню зачистці приміщення. Особливу увагу приділіть: потенційно небезпечним конструкціям, резервним виходам, протипожежної безпеки, просматриваемости приміщення з сусідніх будівель. Огляньте припарковані автомобілі, проведіть перевірку обслуговуючого персоналу, апаратури, страв і напоїв. Виключіть присутність сторонніх предметів, людей і машин.
3
Якщо є можливість, подумайте про контроль відвідувачів на вході (фейс-контроль, дрес-контроль тощо). Перевірте пропуску та запрошення, документи, що засвідчують особу, а також попросіть відвідувачів пройти через металодетектор. Як прищепило, перевірка на Металодектори - звичайна процедура для рок-концертів або футбольних матчів.
4
Попередьте крадіжки: якщо у запрошеної VIP-персони пропаде гаманець, це не кращим чином позначиться на вашій репутації. Звести можливу загрозу до мінімуму допоможуть камери спостереження і співробітники служби безпеки.
5
Приділіть також увагу припаркованим на стоянці автомобілів учасників, а також самим гостям. Не забудьте про безпеку автостоянки, гардеробних або дитячих кімнат.
6
Якщо у вас є підозри, що якісь особи зацікавлені у провалі заходи, повідомте про це охорону і заздалегідь обговоріть способи реагування. Взагалі має сенс скласти так званий «чорний список», включивши туди людей з поганою репутацією. Не допускайте на свято осіб у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.
7
скоординує потік відвідувачів по завершенню заходу, так як на цьому етапі можливе виникнення тисняви і, як наслідок - конфлікти та інші неприємності.
Корисна порада
Після того як гості покинуть захід, проведіть підсумкову зачистку території: перевірте, чи гості залишили приміщення, адже деякі люди можуть себе погано почувати і потребувати сторонньої допомоги. Якщо ви виявили забуті речі, створіть їх список і передайте службі охорони, щоб вони могли повернути їх гостям.
Масові заходи являють собою скупчення людей, об'єднаних спільними духовними, політичними або фізичними потребами, причому потенційна небезпека можлива в кожному з них (велика ймовірність конфліктів, паніки, істерик, жертв). За безпеку масового заходу повинен відповідати як мінімум 1 людина.
Вам знадобиться
 • - спецтехніка, технічні засоби безпеки;
 • - IT-security;
 • - спеціально екіпіровані професійні охоронці і охоронці з раціями або радіомікрофонами;
 • - техніка для відеоспостереження;
 • - металодетектори;
 • - протипожежні системи.
Інструкція
1
Перш ніж говорити про забезпечення безпеки масових заходів, визначте людини, яка буде повністю її контролювати і відповідати за проведення заходу. У більшості випадків відповідальним стає організатор, оскільки без належної безпеки знецінюються інші елементи масового заходу.
2
Людський ресурс (охоронці і охоронці) залишається завжди найнадійнішим інструментом, що забезпечує безпеку. Охоронці здатні самі відслідковувати сформовані ситуації, вживати заходів щодо усунення будь-яких конфліктів і координувати дії присутніх на масовому заході. Однак, для того, щоб бачити ситуацію в цілому, врахуйте щоб вони були забезпечені засобами відеоспостереження, раціями, щоб їхня робота була злагодженою, це у багато разів збільшить швидкість реагування на надзвичайні ситуації.
3
Залежно від виду масового заходу (будь воно закрите або відкрите), розділяйте і специфіку стратегії охорони. До закритих заходам віднесіть ті, в яких зібраний заздалегідь обумовлений вузьке коло людей в окремій будівлі, куди сторонні пройти не можуть. Відкриті заходи - це мітинги, вуличні концерти, ярмарки.
4
Закриті масові заходи легше захистити від загроз, що виходять ззовні, оскільки коло запрошених, як правило, обмежений. Для такого роду заходів, насамперед, правильно підберіть приміщення (місткість, відповідність санітарним, протипожежним, технічним нормам). Якщо резервного охоронного персоналу у приміщення немає, то зверніться до служб відомчої та позавідомчої охорони.
5
Для забезпечення безпеки відкритих масових заходів укомплектуйте великий штат співробітників, оскільки ризик правопорушень зросте. При необхідності дії охорони узгодьте з правоохоронними органами.
Зверніть увагу
Погоджувати питання про те, чи можна використовувати охоронців запрошених гостей у складі охорони, необхідно до початку заходу.
Корисна порада
Забезпечення безпеки масового заходу найкраще вирішувати за рахунок взаємної роботи охоронних служб всіх зацікавлених у заході сторін.