Як забезпечити безпеку масових заходів.

Масові заходи являють собою скупчення людей, об'єднаних спільними духовними, політичними або фізичними потребами, причому потенційна небезпека можлива в кожному з них (велика ймовірність конфліктів, паніки, істерик, жертв). За безпеку масового заходу повинен відповідати як мінімум 1 людина.
Вам знадобиться
  • - спецтехніка, технічні засоби безпеки;
  • - IT-security;
  • - спеціально екіпіровані професійні охоронці і охоронці з раціями або радіомікрофонами;
  • - техніка для відеоспостереження;
  • - металодетектори;
  • - протипожежні системи.
Інструкція
1
Перш ніж говорити про забезпечення безпеки масових заходів, визначте людини, який буде повністю її контролювати і відповідати за проведення заходу. У більшості випадків відповідальним стає організатор, оскільки без належної безпеки знецінюються інші елементи масового заходу.
2
Людський ресурс (охоронці і охоронці) залишається завжди найнадійнішим інструментом, що забезпечує безпеку. Охоронці здатні самі відстежувати сформовані ситуації, вживати заходів щодо усунення будь-яких конфліктів і координувати дії присутніх на масовому заході. Однак, для того, щоб бачити ситуацію в цілому, врахуйте щоб вони були забезпечені засобами відеоспостереження, раціями, щоб їх робота була злагодженою, це у багато разів збільшить швидкість реагування на надзвичайні ситуації.
3
Залежно від виду масового заходу (будь воно закрите або відкрите), розділяйте і специфіку стратегії охорони. До закритих заходам віднесіть ті, в яких зібраний заздалегідь обумовлений вузьке коло людей в окремій будівлі, куди сторонні пройти не можуть. Відкриті заходи - це мітинги, вуличні концерти, ярмарки.
4
Закриті масові заходи легше захистити від загроз, що виходять ззовні, оскільки коло запрошених, як правило, обмежений. Для такого роду заходів, насамперед, правильно підберіть приміщення (місткість, відповідність санітарним, протипожежним, технічним нормам). Якщо резервного охоронного персоналу у приміщення немає, то зверніться до служб відомчої та позавідомчої охорони.
5
Для забезпечення безпеки відкритих масових заходів укомплектуйте великий штат співробітників, оскільки ризик правопорушень зросте. При необхідності дії охорони узгодьте з правоохоронними органами.
Зверніть увагу
Погоджувати питання про те, чи можна використовувати охоронців запрошених гостей у складі охорони, необхідно до початку заходу.
Корисна порада
Забезпечення безпеки масового заходу найкраще вирішувати за рахунок взаємної роботи охоронних служб всіх зацікавлених у заході сторін.