Як розпізнати ознаки діабету.

Цукровий діабет - це серйозне захворювання, що підрозділяється на два типи. При першому типі, підшлункова залоза не виробляє інсулін або виробляє його в недостатній кількості, при другому - інсулін виробляється в достатній кількості, іноді навіть у надлишку, але клітини не засвоюють його. У всіх випадках, рівень цукру в крові підвищений натщесерце і після їжі. Перших ознак захворювання може і не бути, або на них не звертають уваги, списуючи їх на інші нездужання.
Вам знадобиться
  • - аналізи сечі і крові.
Інструкція
1
Самими ранніми ознаками цукрового діабету будь-якого типу є підвищена спрага, сухість у роті і прискорене сечовипускання, яке турбує ночами. Дуже часто спрагу і сухість у роті списують на порушення режиму харчування, з великим вмістом в раціоні спецій або солі. Але навіть якщо постійно дотримуватися дієти, що щадить, сухість у роті буде присутній.
2
При будь-якому типі діабету знижується імунітет, що призводить до постійних простудним, вірусним і гнійничкові інфекціям. Простудні захворювання можуть випливати одне за іншим, що також повинно насторожити пацієнта. Шкірні покриви стають сухими, але при цьому гнійники з'являються в певних місцях або по всьому тілу, довго не загоюються. Слизові оболонки можуть розтріскуватися, пацієнт відчуває постійний свербіж.
3
Зміни апетиту в бік підвищення або зниження також можуть свідчити про підвищений рівень цукру в крові. При цьому якщо апетит підвищений, але людина стрімко худне, то це перша ознака того, що необхідно звернутися до лікаря-ендокринолога і пройти повне обстеження: здати аналізи на рівень цукру і перевірити щитовидну залозу.
4
Ночами можуть турбувати судоми литкових м'язів, іноді вони бувають такої сили, що людина прокидається від сильного болю і довго не може заснути. Внаслідок підвищення рівня цукру організм втрачає магній і калій, що і призводить до появи судом.
5
На більш пізніх стадіях діабету різко втрачається зір, всі предмети проглядаються через каламутну плівку. Якщо не вжити заходів щодо систематичного підтримання цукру на оптимальному рівні, то зір може повністю порушитися.
6
При діабеті будь-якого типу, пацієнт відчуває постійну слабкість, занепад сил, часту зміну настрою. Всі ці симптоми можна списати на ознака хронічної втоми. Насправді, відбувається це від того, що клітини організму не чутливі до інсуліну або він не виробляється, тому організму не вистачає енергії. Брак енергії і призводить до синдрому хронічної втоми і слабкості.
7
Все в сукупності повинно насторожити. Незалежно від того, присутні симптоми цукрового діабету чи ні, кожна людина повинна постійно проходити обстеження на рівень цукру, щоб вчасно виявити захворювання. Чим раніше виявлено діабет, тим меншу шкоду він завдасть організму.
Цукровий діабет з кожним днем стає все більш актуальною проблемою саме тому, що збільшується число пацієнтів з діабет ом першого і другого типу, які при несвоєчасному встановленні діагнозу можуть викликати розвиток небезпечних для життя ускладнень.
Інструкція
1
Допомогти розпізнати діабет першого типу (інсулін-залежний діабет ), який найчастіше розвивається в молодому віці, можуть наступні ознаки: Швидка втрата ваги, яку не можна пояснити застосуванням відповідних дієт.
2
Пацієнт постійно відчуває спрагу, яку практично нічим неможливо задовольнити.
3
Виражена сухість шкіри і слизових оболонок, які супроводжуються вираженим сверблячкою, расчесами з наступним інфікуванням і розвитком погано гояться ран.
4
Загальна слабкість, виражене зниження працездатності, раптово з'являються під час роботи почуття голоду, раптові напади запаморочення, які пояснюються різкими коливаннями рівня цукру в крові.
5
Часте розвиток інфекційних захворювань у людини з раніше нормальної опірністю організму.
6
Раптові напади втрати свідомості, які складно пояснити якимись іншими захворюваннями. Можливий розвиток порушень чутливості в кінцівках, швидко прогресуюче погіршення зору - це пояснюється швидким прогресуванням ускладнень з боку нервової та серцево-судинної систем.
7
Побічно про можливе діабет е може свідчити захворювання на епідемічний паротит, яке було за кілька місяців до появи перших ознак захворювання.
8
Допомогти розпізнати діабет другого типу (інсулін-незалежний діабет ), що розвивається в зрілому віці, допоможуть наступні симптоми: Виражене загальне нездужання або загальна втома, які виникають поступово , тому пацієнт не відразу помічає початок захворювання.
9
Різке почастішання сечовипускання, особливо в нічний час - організм таким чином намагається впоратися з підвищеним осмотичним тиском плазми крові.
10
Виражена спрага, яка не залежить від пори року.
11
Порушення зору і чутливості, інфекційні ускладнення, порушення загоєння будь-яких ран з'являються на більш пізніх стадіях захворювання.
12
Самим точним ознакою, яка дозволяє розпізнати будь-який варіант цукрового діабет а, стає виявлення підвищеного рівня глюкози в сироватці крові і виявлення глюкози в сечі, які виявляються при обстеженні хворого.