Як паяти схему.

В ході своєї роботи радіоелектроніки дуже часто створюють різні види схем для різноманітних пристроїв. Початківцям радіоаматорам створення таких схем здається неймовірно трудомістким і нездійсненним процесом, проте, слідуючи подальшим інструкціям, будь-який новачок зможе змінити цю думку.
Вам знадобиться
  • - лазерний принтер;
  • - праска;
  • - глянцевий папір;
  • - плата текстоліту;
  • - хлорне залізо;
  • - електронні компоненти.
Інструкція
1
На самому початку роботи знайдіть в інтернеті або намалюйте самі малюнок друкованої плати. Після цього скористайтеся лазерним принтером та роздрукуйте своє креслення на глянцевому папері (бажано фірми Lomond, так як вона зарекомендувала себе серед радіолюбітлей). Після цього підготуйте текстолітову плату для нанесення на неї малюнка: зачистите дрібним наждачним папером і знежирте ацетоном.
2
Після зачистки прикладіть роздрукований креслення на текстолітову плату малюнком вниз і зафіксуйте його. Після цього пропрасуйте розігрітим до максимуму праскою папір, не дозволяючи їй рухатися і змінювати початкове положення. Дайте охолонути платі кілька хвилин, після чого помістіть її в струмінь води, акуратно при цьому скачуючи папір, щоб залишився тільки текстоліт з тонером. Залиште плату сохнути.
3
Поки плата сохне, підготуйте розчин хлорного хлорного заліза: розведіть порошок цієї речовини у воді. Наступним кроком помістіть вашу просохла плату в розчин малюнком вниз так, щоб вона плавала на поверхні (для цього можна прикріпити до зворотної її боці шматок пінопласту за допомогою скотча). Цей процес називається травленням, і він може займати від 10 хвилин до 1 години.
4
Після завершення процесу травлення висушіть плату і ретельно відчистите її від тонера. Просвердлите отвори, відповідні кресленням вашої схеми, знову почистіть плату. Після цього залудити плату - нанесіть на доріжки вашої схеми тонкий шар олова допомогою паяльника.
5
На заключному етапі розмістіть необхідні електронні компоненти (конденсатори, резистори, мікросхеми і т.д.) на вашу плату і акуратно запаяти їх в потрібні, зроблені раніше отвори з використанням невеликої кількості олова. Також не перетримуйте паяльник у плати занадто довгий час у уникнення руйнування як електронних компонентів, так і доріжок самої плати.