Як перевірити кришку радіатора. Як перевірити пробку розширювального бачка.

Кришка радіатора є його головною складовою частиною. Вона виконує функцію «загородження», утримуючи при цьому охолоджуючу рідину всередині радіатора, яка знаходиться під пристойним тиском. А як же все-таки перевірити саму кришку радіатора?
Інструкція
1
Насамперед перевірте кришку радіатора на наявність механічних пошкоджень, подряпин, тріщин, зносу і іржі.
2
Так як будь-яка кришка складається з трьох частин: гумове кріплення, пружинне кільце і металева верхівка, то необхідно перевірити пружину. Для цього її необхідно стиснути. Якщо це вам вдалося легко, значить, її пора міняти, оскільки пружина приймає на себе тиск, і її просто елементарно може зірвати, якщо вона буде пропускати цей тиск.
3
Потягніть за вакуумний клапан, відкрийте його та переконайтеся в тому, що він повністю закривається при відпуску.
4
Перевірте сідло вакуумного клапана кришки радіатора на наявність бруду. Переконайтеся в тому, що при закриванні і відкриванні вакуумного клапана не спостерігається ніяких відхилень від стандарту.
5
Перевірте тиск скидання кришки радіатора. Для цього підключіть до неї спеціальний прилад і нагвинтіть насос на кришку, дотримуючись при цьому інструкцію, і приведіть його в дію, поки не відкриється клапан. Не забувайте збільшувати тиск до тих пір, поки стрілка приладу не перестане переміщатися. Пам'ятайте, що тиск відкриття випускного клапана становить (107,8 ± 14,8) кПа, а тиск закриття випускного клапана приблизно 83,4 кПа. Якщо тиск не відповідає необхідному значенню, то замініть кришку радіатора.
6
Цим же приладом можна перевірити і саму систему охолодження на місця витоку, встановивши його на горловину радіатора. Створіть тиск в 1,0 атм і перевірте, щоб манометр показував це значення протягом 2 хвилин. В іншому ж випадку в системі охолодження маються місця витоку, які легко виявити по витіканню охолоджувальної рідини.
7
Дуже уважно поставтеся до покупки нової кришці, оскільки не всі вони можуть підійти. Орієнтуйтеся на маркування старої кришки.
Корисна порада
Міняйте кришка хоча б раз в 2 роки при чищенні радіатора.