Як розчинити золото. Який вчений розчинив медалі із золота.

Золото - хімічний елемент, що позначається Au (від латинського слова «Аurum»). Являє собою дуже важкий метал (щільність дорівнює 19,32 грама/сантиметр кубічний) жовтого кольору. Іноді необхідно розчинити золото. Як це робиться?
Вам знадобиться
  • - концентрована соляна кислота;
  • - концентрована азотна кислота;
  • - реакційна ємність (колба, або лабораторний стакан);
  • - шматочок золота (лом ювелірного виробу, золота фольга).
Інструкція
1
Щоб розчинити золото, ви можете використовувати методи, які досі широко використовуються в промисловості при видобутку золота та його відновлення із сплавів. Але проводити їх небезпечно, так як використовувані розчини ціаністого калію і ціаністого натрію є найсильнішими отрутами. Методи ці засновані на освіті розчинних «ціаноауратов»: [Au (CN) 2] -.
2
Також ви можете провести реакцію золота з фтором, але проводити її треба акуратно, так як реакція йде при досить високих температурах (від 300 до 400 градусів), також фтор - отруйна і надзвичайно активна речовина.
3
Досить простий і безпечний спосіб - розчинення золота в знаменитій «царській горілці». Змішайте в реакційній ємності соляну і азотну кислоти у ваговому співвідношенні 3: 1.
4
Киньте шматочок золота, спостерігайте за ходом реакції. Порівняно швидко (навіть при кімнатній температурі, без нагрівання) він почне зменшуватися в розмірах, поки не розчиниться повністю.
5
Чому це сталося? Під впливом азотної кислоти частина хлорид-іонів, що містяться в соляній кислоті, перетворилися на надзвичайно активний атомарний хлор. І він вступив в реакцію з золотом, утворивши так званий. «Хлораурат-іон»: 2Au + 3Cl2 + 2Cl? = 2 [AuCl4]?
6
Великий учений Нільс Бор, покидаючи свою рідну Данію в період гітлерівської окупації, розчинив золоту медаль лауреата Нобелівської премії в «царській горілці». Повернувшись після війни, він виділив золото з розчину хімічним шляхом, і з нього зробили точну копію медалі.
Зверніть увагу
Концентровані азотна і соляна кислоти - дуже їдкі речовини! Працюючи з ними, суворо дотримуйтесь правил техніки безпеки. Краще використовувати гумові рукавички.
Корисна порада
Чисте золото виключно ковке, в цьому відношенні воно поза конкуренцією. З нього можна зробити найтонші пластинки («сусальне» золото). Його можна витягнути в найтоншу нитку, практично невидиму неозброєним оком. Поряд з цим воно незамінне в мікроелектроніці (покриття контактів, роз'ємів, поверхонь плат). Але головне достоїнство золота - його хімічна інертність. Саме завдяки цьому воно використовується як засіб платежу, як валютний резерв.