Як визначити обсяг закупівлі.

Правильно спланувати обсяг закупівлі товару дуже важливо для бізнесу. Так, будь-яка невідповідність кількості товару необхідний попит може значно зменшити прибуток підприємства.
Вам знадобиться
  • - фінансова документація компанії;
  • - звіти з продажу минулих місяців.
Інструкція
1
Щоб дізнатися кількість необхідного товару, перевірте грошовий потік підприємства. Для цього оцініть всі документи компанії, які наочно показують її фінансове становище і життєзабезпечення.
2
Керуючись показниками першої закупівлі, проаналізуйте продажу і залишки товару компанії на складі. Аналізуючи перший період роботи підприємства, оцініть попит споживачів, ваш асортимент продукції і цін, заплановані і реальні продажі.
3
Проаналізуйте роботу збуту. Порожні полиці в магазині, так само як надлишок товару на складі - неприпустима розкіш. Оцініть продажу в різних регіонах і, виходячи з цього, зробіть висновок.
4
Адаптуйтеся до кожної окремої ситуації по-різному. Кожна галузь має свою специфіку продажів, тому перед закупівлею, добре вивчіть роботу кожного сегмента. Пам'ятайте, що товар може втратити свою актуальність (наприклад, нові розробки побутової техніки), виходити з моди (одяг) або псується (продукти харчування).
Зверніть увагу
Плануючи обсяг закупівлі, пам'ятайте: надлишок товару може привести до того, що більша частина грошових активів компанії буде заморожена на досить тривалий термін. Недолік асортименту в свою чергу може привести до негативного ставлення споживача до вашої організації. Тому не забувайте, що максимальна оптимізація дій - запорука успіху.
Корисна порада
Якщо ви допустили помилку під час планування обсягів закупівлі, то існує кілька способів вирішення проблеми. По-перше, організуйте розпродаж або акції на товар (це допоможе повернути хоча б частину коштів). Другий варіант - вдамося до безкоштовної роздачі товару. Таким чином, ви скоротите витрати на зберігання і влаштуєте рекламну кампанію для бізнесу.