Як налаштовувати машинку на електрогітарі. настройка електрогітари з машинкою.

Під час гри машинка дозволяє плавно послабляти натяг струн електрогітари. Деякі сучасні пристосування цього типу дають також можливість посилити натяг. Машинка розширює спектр художніх можливостей виконавця.
Вам знадобиться
  • - електрогітара;
  • - машинка;
  • - струни калібру 0.09-0.42 (9-42);
  • - комплект 6-гранних ключів (поставляється разом з гітарою або з машинкою)
Інструкція
1
Розгляньте машинку. Вона складається з декількох частин. Це опорні гвинти, власне станина, важіль і пружини, якими регулюється сила натягу. На станині закріплені кобилки для струн. На звороті корпусу гітари на двох гвинтах закріпіть металеву платформу з пелюстками. На ці пелюстки кріпляться пружини. Машинки бувають декількох видів. Наприклад, Strat Tremolo, Floyd Rose і т.д.
2
Одна з перших машинок - Strat Tremolo. Вона буває на 2 або на 6 гвинтах. Сучасні моделі мають 2 гвинта. Така ж схема використовується в інших, більш складних моделях. Вони налаштовуються за тим же принципом, але у них є додаткові функції. Відрегулюйте висоту опорних гвинтів так, щоб машинка мала вільний хід. Висота їх повинна бути однакова. Гвинти не повинні знаходитися дуже високо над корпусом. В цьому випадку струни опиняться на надмірному відстані від грифа.
3
Встановіть станину. У неї є два вирізи в корпусі. Вони називаються ножами. Ці ножі повинні упиратися в опорні гвинти. На звороті корпусу гітари поставте пружини. Спочатку обмежтеся двома і закріпіть їх так, щоб вони були паралельні один одному. На станині мається спеціальні отвори, в кожне з яких вставляється загнутий кінець пружини. Отворів всього п'ять, вставте пружини в друге і четверте. Другий кінець пружини являє собою кільце. Закріпіть їх відповідно на 2 і 4 пелюстках платформи.
4
Поставте на гітару струни. Налаштуйте інструмент. В ідеальному положенні платформа станини повинна бути паралельна корпусу. Якщо станина завалена вглиб корпусу, це означає, що натяг пружин більше, ніж натяг струн. В цьому випадку на 1 оборот викрутити гвинти, на які кріпиться платформа. Підстройте гітару. Перевірте положення машинки. Повторюйте операцію доти, поки не досягнете потрібного положення машинки. В протилежному випадку, коли задня сторона пристосування занадто високо піднімається над корпусом, закрутіть трохи гвинти. Домігшись ідеального положення машинки, відрегулюйте висоту струн над грифом, підкрутивши гвинти на кобилку.
5
Щоб перевірити, чи тримає машинка лад, вкрутите важіль в спеціально передбачене отвір на станині. Плавно покачайте машинку вгору-вниз, направляючи важіль до корпусу і від нього. Перевірте лад гітари. В ідеальному випадку лад залишиться колишнім.
Зверніть увагу
Нові струни мають властивості розтягуватися. Гітара при цьому розбудовується. Для остаточної настройки виждіть деякий час. Залежно від виробника та якості струн час може складати від години до суток.Ход машинки не повинен бути ні занадто легким, ні надто важким. Якщо машинка бовтається, поставте додаткову пружину. При занадто важкому ході візьміть пружини з меншим натягом. Якщо ж коштує більше двох пружин, спробуйте одну зняти.
Корисна порада
Зверніть увагу на виробника машинки. Нерідко доводиться мати справу з дешевими машинками, виконаними з не самих якісних матеріалів. В таких випадках можливі поломки, збої в роботі. Такі машинки можуть погано тримати лад. Якщо все інше в гітарі вас влаштовує, краще замініть машинку на більш якісну німецьку, японську або американську модель. Змащуйте ходові частини машинки технічним маслом. Ключі можна придбати в будівельному магазині або велосалоне.
Налаштування гітари - справа дуже тонка, вчиться якому потрібно досить довго. Від того, наскільки точно вдається налаштувати інструмент, залежить краса виконуваних вами мелодій, а також те, наскільки легко і комфортно вам буде на ньому займатися.
Інструкція
1
Налаштування гітари включає в себе не тільки зміну рівня натягу струн за допомогою кілків, а й регулювання кута флойд Роуза (машинки), висоти тремоло, рівня прогину грифа, висоти затиску на нульовому ладу, мензури, висоти звукознімачів, струнопріжімающей пластини . Тим, хто ще не набрався досвіду в роботі з гітарою, не варто робити все це самостійно, а краще звернутися до досвідченішого музикантові спеціальний пристрій. В іншому випадку вам, можливо, доведеться купувати собі новий інструмент або його деталі.
2
Зазвичай така повна настройка по всіх аспектах необхідна тільки після покупки гітари, а найчастіше люди стикаються з труднощами при зміні струн. Пов'язані вони з тим, що машинка має тільки дві точки опори, в результаті чого при зміні натягу струн може змінювати своє положення і налаштувати гітару здається неможливим.
3
Встановити третю точку опори, яка зробить флойд роуз нерухомим неможливо, тому залишається тільки рівномірно натягувати струни, щоб машинка не змінювала своє положення. Першим кроком стане настройка верхньої і нижньої мі, тобто шостий і першої струни. Після того як ви натягніть кожну з них окремо, дерните їх разом, якщо не затискаючи на ладах - звук має бути однаковим.
4
Тепер налаштуйте ля (п'ята струна) і сі (друга струна). Перевірте, чи не збилася Чи настройка ми. Порівняйте звук п'ятої та шостої, а потім другий і першої струни по п'ятому ладу (шоста струна, затиснута на п'ятому ладу, повинна видавати той же звук, що й відкрита п'ята. Те ж саме з другою і першою).
5
Підстройте залишилися дві струни, починаючи з ре. Знову перевірте обидві мі, а потім всі інші по п'ятому ладу. Пам'ятайте, що третя струна при налаштуванні затискається на четвертому ладу.
6
Таким чином, вийде, що ви натягаєте струни рівномірно, і настройка гітари повинна пройти успішно. Якщо вам все-таки не вдається це зробити, перевірте, де була виготовлена гітара і машина. Якщо країна - виробник Корея, вам скоріше всього доведеться міняти інструмент або його частини, оскільки корейці використовують занадто м'який метал для своїх інструментів, в результаті чого ножі флойд Роуза впираються у втулки і сточуються, на них з'являються задирки і налаштувати інструмент стає дуже складно або неможливо .