Як класти цеглу.

На роботу професійного муляра приємно дивитися. Кожен жест відпрацьований, ніяких зайвих рухів, цегла начебто сам знаходить потрібне місце і становище на стіні. Може навіть скластися враження, що цегляна кладка - легка і проста робота, посильна будь-якому новачкові. Однак це не так. Щоб знайти легкість і швидкість рухів справжнього майстра, необхідно мати велику практику.
Вам знадобиться
  • - цемент;
  • - пісок;
  • - цегла;
  • - набір інструменту каменяра (кирочка, кельма, схил, розшивки і пр.);
  • - рівень;
  • - ємність для замісу розчину;
  • - порядовка.
Інструкція
1
Міцність цегляної кладки сильно залежить від властивостей розчину кладки. Використовуйте для нього тільки якісні матеріали. Перш за все - свіжий цемент марок не нижче М300. Хороший цемент являє собою м'яку, ніжну на дотик фракцію без затверділих грудок. Пісок повинен бути чистим, без сторонніх домішок (глини і пр.). Для кладки може використовуватися піщано-цементний розчин із співвідношенням 1: 3 - 1: 4 (цемент: пісок) або вапняно-цементний із співвідношенням 1: 0,3: 4 або 1: 0,5: 5 (цемент: вапно: пісок) . Додавання вапна надає розчину пластичність і дозволяє йому довше зберігати робочі властивості.
2
Перед кладкою воложіть цегла. Найзручніше це робити заздалегідь, поливаючи цегельний штабель водою. Добре зволожений цегла не повинен мати на поверхні сухих місць і надмірної вологи.
3
Розчин на підставу наносите шаром, що має товщину 15-20 мм, ширину 80-100 мм для ложкового ряду (довга сторона цегли направлена уздовж стіни) і 200-220 мм для поперечикового (довга сторона спрямована поперек стіни).
4
Рівність кладки цегли (паралельність їх площин поверхням стіни) і горизонтальність ряду контролюйте по шнуру, натягнутому вздовж стіни на відстані 4-8 мм від її кромки. Шнур натягається між порядовками (спеціальні рейки з відмітками рядів), що встановлюються по краях стіни в строго вертикальному положенні. Він повинен бути горизонтален (перевіряється рівнем) і паралельний лінії стіни. Перпендикулярність стін і кутів перевіряйте за допомогою схилу.
5
При укладанні першої цеглини вдавите його в розчин, щоб утворилася товщина шва приблизно 10 мм. Вирівняти його кромку по натягнутому шнуру, постукуючи по ньому ручкою кельми. При укладанні другого і наступних цеглин наносите на бічну поверхню, якої вони будуть примикати до укладеної цеглини, шар розчину і укладайте їх на стіну, притискаючи до основи і попереднього цеглі. Після чого вирівнюйте рукою або ударами кельми. Після укладання кожного цегли видаляйте зі стіни розчин, видавлений з швів.
6
Забезпечуйте перев'язку швів. Вона може бути однорядної або багаторядної. При першій кожен тичковий ряд змінюється ложкових і навпаки. При многорядной перев'язці йде підряд кілька ложкових рядів (не більш ніж шість), потім один тичковий, і знову кілька ложкових. При цьому мусить виходити наступне зміщення стиків: при однорядною перев'язці - на чверть цегли, при многорядной для сусідніх ложкових - на півцеглини, для сусідніх ложкового і поперечикового - на півцеглини. При цьому слід знати, що вислів «цілий цегла» означає розмір, рівний його довжині (250 мм), «півцеглини» - його ширини (120 мм), «чверть цегли» - його висоті (65 мм).
7
При кладці широкої стіни - в два і більше цегли - спочатку викладайте внутрішні і зовнішні ряди, потім заповнюйте простір між ними.
8
Після виконання кількох рядів робіть розшивку - операцію з оформлення швів. Вона здійснюється інструментом, званим розшивками, робоча кромка яких виконана в різній формі - трикутної, увігнутою, опуклою. Інструмент притискається кромкою до шву і з деяким зусиллям проводиться вздовж нього, в результаті чого шов приймає форму інструменту. Крім додання кладці більшої краси (завдяки чіткості малюнка), розшивання ще й ущільнює шов, що позитивно позначається на його міцності.