Як малювати рух. Як накреслити золотий перетин.

Процес навчання малюванню починається з відпрацювання техніки на нерухомих предметах. Тому кожен учень чекає-не дочекається моменту, коли можна буде перейти від нескінченних натюрмортів до реальності, яка нас оточує. А саме - до малювання людини в русі.
Вам знадобиться
  • - простий олівець
  • - ластик
  • - модель
Інструкція
1
У цій справі не обійтися без живих моделей. Тільки після багаторічної тренування ви зможете лише за допомогою уяви і шарнірної моделі людини малювати динаміку. Поки ж потрібно залучити друзів, готових вам позувати. Крім того, можна (і дуже корисно) спостерігати за рухомими об'єктами на вулицях, в кафе, парках і т.д. Навіть якщо не встигнете їх намалювати, то, принаймні, поступово запам'ятайте закономірності руху людського тіла.
2
Зупинимося на варіанті з запрошеною моделлю. Починайте малювати з нерухомою фігури людини. Побудуйте її схематично, особливу увагу приділяючи пропорціям тулуба. Як захід виміру, як правило, використовують висоту голови. Зростання середньостатистичної людини становить сім з половиною - вісім «голів». На відстань від верхівки до пахової області йде чотири з них. Від підборіддя до кінчиків пальців рук - 3,7. Ширина плечей дорослого чоловіка становить два таких виміру, а жінки - півтора. Від стопи до коліна необхідно відкласти дві «голови».
3
Наметове всі ці відстані відрізками, виділіть точками місця суглобів, тобто коліна, кисті, лікті і т.д. - Це саме ті точки, які визначають положення частин тіла під час руху і допомагають художнику не втратити пропорції.
4
Потім попросіть свою модель рухатися хвилину-другу. Наприклад, йти на місці. У якийсь момент вона забуде, що позує, і рух стане природним. Тут-то вона і повинна завмерти.
5
Перенесіть положення рук, ніг, спини, голови на схему, яку ви склали раніше. Наприклад, щоб намалювати зігнуту в лікті руку, положення ліктьового суглоба треба залишити на тому ж місці, а від нього відкладати паралельний підлозі відрізок - передпліччя і кисть. Не зациклюйтеся на точності пропорцій при першому начерку. Тут головне - передати емоцію руху, його особливість. Коли мета досягнута, можна уточнювати пропорції.
6
Тепер надбудовувати над схематичним рухомим чоловічком його реальні обриси, враховуючи особливості фігури моделі. Після цього допоміжні лінії побудови можна стерти.
7
Саме час попрацювати над деталями. При будь-якому русі якісь м'язи напружені, інші - розслаблені. Враховуйте це, коли будете позначати форму і фактуру рухомого об'єкту. Також не забудьте про одяг: на ній утворюються характерні складки і злами, саме їх точна промальовування додасть всій картині правдоподібність, а зображеному руху - природність.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=p_8T7IhqT8g
Корисна порада
Щоб перенести пропорції об'єкта на малюнок, використовуйте метод візування. Витягніть руку з розташованим горизонтально олівцем вперед, не згинаючи в лікті. Будь-яку міру виміру на об'єкті (наприклад, ширину кисті) відкладіть на олівці. Потім порахуйте, не згинаючи руки, скільки разів цей відрізок поміщається, наприклад, в ширині плечей. Все отримані пропорції діятимуть і для вашого малюнка.