Як розкроїти наволочку.

Щоб розкроїти наволочку для сну, не потрібно мати великий досвід у кравецькій справі. Досить з'ясувати розміри подушки і освоїти основні пошивні шви. Для декоративного вироби, наприклад, диванної думки, розкрій можна ускладнити: передбачити застібку, ошатну окантовку або чохол з різних тканин-компаньйонів. Вам не знадобиться великої витрати робочого матеріалу. Так, для наволочки на подушку одного із стандартних розмірів - 75х50 - досить відрізу в 174 см завдовжки і 56 см шириною.
Вам знадобиться
  • - відріз робочого полотна;
  • - сантиметр;
  • - олівець;
  • - ножиці;
  • - нитки;
  • - голка;
  • - швейна машина;
  • - додатково: тасьма, мереживо, оборка, контрастна нитка, блискавка.
Інструкція
1
Виміряйте довжину і ширину подушки. Одну (нижню) деталь крою необхідно викроїти згідно периметру вироби. При цьому врахуйте, що постільна білизна має вдягатися на річ вільно, але й не бути великим. Для точного попадання в розмір необхідно орієнтуватися на товщину подушки. Зазвичай з кожного краю деталі залишають запас на свободу облягання від 1,5 до 3 см. Додайте до цього стандартні припуски на подгибку і сполучні шви в 1,5 см.
2
Приступайте до викрійці другий (верхній) деталі майбутньої наволочки. Вона вийде витягнутої форми, з широкою подгибкой зверху для формування клапана. Як зразок крою використовуйте готову нижню частину виробу; для подгибки залиште великий припуск полотна від 15 до 30 см (в залежності від повноти подушки) і ще 1,5 см на шви.
3
Робити розкрій наволочки, яку планується використовувати в якості повсякденного постільній приналежності, рекомендується з одного полотнища. Це позбавить річ від додаткових рубців в місцях з'єднання зрізів. Зробіть необхідні розрахунки і викроїте прямокутник.
4
Складіть викроєні деталь удвічі лицьовою стороною всередину, а зверху залиште припуск на клапан потрібної висоти. Вам залишиться тільки обробити зрізи подвійними подгибки і стачать їх.
5
Для оформлення декоративної наволочки з двох деталей зробіть викрійку декоративного канта по периметру бокового шва. Можна використовувати також готову тасьму з магазину швейної фурнітури.
6
Якщо ви бажаєте прикрасити виріб оборками, виріжте для них смугу тканини. Зігніть її навпіл по поздовжній лінії і прокладете фіксуючу строчку контрастною ниткою близько до верхньої кромки. Як варіант, верх одношарової оборки можна обробити мереживний тасьмою.
7
Робіть викрійку оборки досить довгою, тоді збірки вийдуть пишними і ошатними. Смуга окантовки повинна бути не менше ніж у 1,5 рази більше периметра майбутньої наволочки. При необхідності зшийте облямівку з декількох шматків робочого полотна або тканини-компаньйона відповідного забарвлення.
Корисна порада
На практичну наволочку-чохол для сидіння на крісло або диванної подушки зазвичай роблять не клапан-подгибку, а зручну застібку-блискавку. Намітьте місце для неї, залишивши на бічному шві наволочки відкритий зріз, або ж зробіть акуратний розріз в середині задньої частини виробу. Залиште припуски такого розміру, щоб їх краї зімкнулися над застібкою. Виконайте всі шви на вивороті наволочки, після чого готову річ можна легко вивернути через розкриту блискавку.