Як попередити хвороби кишечника.

Основне призначення кишечника - це всмоктування всіх поживних речовин з їжі. Але найчастіше сама їжа не сприяє його здоров'ю. З часом функціональні можливості цього органу починають порушуватися, що проявляється захворюваннями в різних його відділах.
Інструкція
1
Основним несприятливим фактором, що впливає на работку кишечника, є неправильне харчування. Незбалансований раціон і переважання в ньому термічно обробленої їжі призводить до тривалого її затриманню в кишечнику. А якщо це супроводжується ще і хронічним зневодненням, то кишечник, не маючи можливості вчасно звільнитися від харчових мас, формує з них калові камені, які викликають запори і отруюють весь організм. Відповідно профілактику його хвороб починайте з принципів здорового харчування.
2
Найчастіше слабка секреція шлункового соку, переїдання, погане пережовування і вживання погано поєднуваних продуктів призводить до бродіння і гниття їжі. Це проявляється диспептичними розладами - діареєю, підвищеним газоутворенням і здуттям кишечника. У стані бродіння їжа викликає порушення мікрофлори - дисбактеріоз - захворювання, яке призводить до авітамінозу, зниження імунітету, падінню ваги і проблем зі шкірою. Щоб уникнути наслідків неправильного харчування, скоректуйте щоденне меню, а потреба організму в поживних речовинах заповнюйте за рахунок якості, а не кількості.
3
Щоб кишечник нормально функціонував, йому необхідна вода. За її участі утворюється кишковий сік, а також відбувається звільнення від залишків перевареної їжі. Але щоб вода пішла на користь, вживайте її вчасно - за 1 годину до їжі і через 1-2 після неї, а також між прийомами їжі. Достатнє надходження рідини попереджає запори і покращує перистальтику кишечника.
4
Велике значення для нормальної роботи кишечника має груба клітковина. Основним її джерелом є сирі овочі і фрукти. Крім цього вони містять вітаміни, мінерали і рідина. Тому щоденне меню складайте з їх переважанням.
5
Щоб попередити хвороби кишечника та шлунка щоранку випивайте склянку чистої води. А якщо є схильність до закрепів, то до 3-х склянок. Через 30-40 хвилин після води з'їдайте яблуко. Воно стимулює роботу кишечника і пригнічує в ньому розмноження хвороботворних мікроорганізмів.
6
До прийому їжі приступайте тільки при відчутті голоду. А під час трапези ретельно її пережовувати, оскільки процес травлення починається вже в ротовій порожнині. До кишечника повинна дійти добре розщеплена їжа, а не цілісні її грудочки.
7
На роботу кишечника великий вплив робить стан нервової системи. Тому для її стабілізації, зміцнюйте організм за допомогою загартовування, достатньо висипайтеся і уникайте стресових ситуацій.
8
Дотримання правил здорового харчування, особистої гігієни та збереження психоемоційного стану дозволяє попередити багато захворювань кишечника. А при таких симптомах як біль у животі вранці (під час пробудження), а також після кожного прийому їжі, бурчання і здуття кишечника, запори і діарея, своєчасне лікування може призупинити подальший розвиток хвороби.