Як малювати ескіз.

Ескіз - це попередній рисунок, швидкий начерк. Небудь малюнок, за яким буде створюватися предмет (костюм, декорація і т.д.). Залежно від призначення ескізу, процес його створення набуває деякі особливості.
Вам знадобиться
  • Папір, простий олівець, ластик, акварель/кольорові олівці/пастель, лінійка
Інструкція
1
Швидкий начерк. Такі ескізи робляться в кафе під час очікування замовлення або в театрі в антракті, а може, просто під час відпочинку на природі. Його мета - закріпити на папері швидкоплинне враження, якусь яскраву деталь або цікаву ситуацію.
2
Щоб зробити такий ескіз, потрібно подумки кадрувати навколишній простір - вибрати, які предмети, крім головного об'єкта, повинні бути присутніми на малюнку. Іноді достатньо захопити тільки основна дійова особа, якщо воно саме по собі виразно, і не перевантажувати картинку безліччю незначних деталей. В іншому випадку для того, щоб підкреслити його виразність, знадобиться передати і задній план, і оттеняющие другорядні предмети.
3
Якщо у вас на картині передбачаються рухомі люди і тварини, намітьте їх схематично, у вигляді чоловічків з ногами і руками-паличками. Саме важливо в начерку - вловити рух, поки воно відбувається в реальності. А вже домалювати реальну пластику фігури ви можете і пізніше.
4
Розташуйте об'єкти на аркуші. Позначте їх просто геометричними фігурами - колами, овалами, квадратами. Зараз важливо знайти для кожного з них саме вигідне розташування на папері. Потім визначте, який з предметів більше, який - менше, подивіться, як змінюються розміри в міру віддалення від вас. Уточніть форму і розміри намальованих об'єктів.
5
Штрихуванням позначте падаючі тіні і власні тіні предметів. Цей пункт не можна відкладати на потім, адже розташування сонця, а отже, і тіней швидко міняється, і це значно впливає на композицію малюнка. Не забувайте, що насиченість тіней скрізь різна і в міру наближення до предмета вона стає темніше.
6
Покладіть основні колірні плями на малюнок. Звичайно, не варто робити їх одноколірними, а й домагатися отримання Складносурядні відтінку на ескізі теж не потрібно. Досить буде змішати 2-3 кольори і показати перекличку, суперечка або взаємодоповнення квітів на картині.
7
Тепер прорисуйте найвиразніші деталі на передньому плані. Точно передана форма кованої огорожі або фактура одягу головного героя додадуть малюнку реалістичність і дозволять глядачеві сфокусувати увагу саме там, де і передбачалося.
8
Якщо ви робите ескіз костюма, декорації - тобто предмета, який буде втілено в життя, загострити увагу на його технічні характеристики. Крім загального настрою, точної форми і колірних плям вам треба буде вказати на матеріал, з якого буде зроблений об'єкт. Для цього промальовується його фактура (не обов'язково на всій поверхні, достатньо буде невеликого фрагмента). При необхідності варто надписати на ескізі розміри частин об'єкта і назви матеріалів. Як правило, в таких випадках окремо малюють передню, бічну і задню боку предмета.