Вінчання в церкві: що необхідно знати.

Вінчання - це дуже відповідальний вчинок в житті будь-якої людини. Але якщо вже ви зважилися на нього, то вам необхідно дізнатися деякі деталі цього непростого обряду, щоб не порушувати хід ритуалу.
Інструкція
1
Вінчання, так само як і реєстрація в РАГСі, можливо в Росії з 18 років. Обидва венчающихся повинні бути хрещеними і православними. В особливих випадках, які обговорюються заздалегідь, можливо вінчання з християнами інших конфесій - католиками, лютеранами, англіканами. Зазвичай діти від таких шлюбів визнаються православними. Але обряд неприпустимий, якщо хоча б один з молодят - прихильник іншої релігії - буддист, мусульманин, іудей.
2
Прийнято, щоб таїнство відбувалося тільки після світського одруження. У виняткових випадках священики підуть вам назустріч, але для цього потрібно прийти заздалегідь домовитися зі служителями храму.
3
Пам'ятайте, що під час християнських постів вінчання не проводиться. А оскільки вони періодично повторюються в році, потрібно враховувати їх для призначення часу весілля та наступного обряду церковного вінчання. Адже навіть перша шлюбна ніч не вважатиметься благословленій, якщо вона припала на час посту.
4
Церковний шлюб неприпустимий для осіб, які складаються один з одним в ближчого ступеня споріднення. З цих питань можна проконсультуватися в соборі або храмі, де ви хочете провести обряд.
5
Канони православ'я допускають вінчання тричі за життя людини, в тому випадку, якщо один з партнерів залишився вдівцем або був розлучений за церковними правилами. Вам відмовлять у проведенні обряду, якщо наречений або наречена складаються в іншому шлюбі - цивільному чи церковному. Світський шлюб розривається згідно із законодавством. Щоб розірвати попередній церковний шлюб, потрібно взяти дозвіл у архієрея і отримати благословіння для вступу в новий.
6
При бажанні провести обряд можна в той же день, що і реєстрацію в РАГСі, але найчастіше так не робиться. Між цими двома подіями залишають перерву, оскільки таке навантаження в один день для молодят і їхніх гостей буде тяжкою.
7
Одяг для здійснення ритуалу повинна бути красивою, ошатною. У нареченої повинна бути покрита голова. Також бажано наявність рукавів і закритою грудей на сукню. Можна скористатися накидкою.
8
За кілька днів до урочистої події необхідно пройти через сповідування. Це можна зробити по вихідних днях і напередодні православних свят.
9
І ще пам'ятайте - всі питання в храмі вирішують священнослужителі, а не сторож або знаючі старенької. Звертайтеся з будь-якою проблемою до батюшки, і ви зможете їх подолати.