Як змінити чек.

Всі операції з касовими апаратами строго регламентовані, з цієї причини помилки при пробитті чека, а також повернення купленого товару повинні бути правильно оформлені. У Листі Управління Міністерства РФ з податків і зборів по м Москві №29-12/17931 від 02.04.2003 уточнено порядок актування помилково виданих чеків.
Інструкція
1
Сторнування чека в день покупки Якщо при введенні суми на касовому апараті касиром була допущена помилка або товар був повернутий покупцем в день покупки, то дійте наступним чином: 1. Візьміть у покупця чек, наклейте його на аркуш паперу. Директор, завідувач або його заступник повинен поставити на чеку подпісь.2. Складіть акт КМ-3 про повернення суми кліенту.3. Поверніть гроші покупцеві з операційної касси.3. Акт і чек здайте в бухгалтерію.4. Запишіть у графу 15 «Журналу касира-операціоніста» (форма №КМ-4) виплачену покупцеві суму за повернутий товар згідно інформації з чека і зменшіть суму виручки за день на видану покупцю суму в графі 10.
2
Якщо чек був вибитий помилково, то всі дії аналогічні, але до чека і акту за формою КМ-3 додається пояснювальна від касира-операціоніста.
3
Повернення грошей покупцеві не в день покупки Якщо Z-звіт за день здійснення покупки вже знято, то порядок дій трохи інший. В даному випадку наявність або відсутність чека вже не грає великої ролі. Згідно з пунктом 5 статті 18 ФЗ-2300-1 від 07.02.1992, покупець має право отримати гроші за повернений товар без пред'явлення чека. Тому діяти треба так: 1. Візьміть у покупця заяву із зазначенням його ПІБ, паспортних данних.2. Складіть витратно-касовий ордер № КО-2. У ньому також вказуються дані покупця. При складанні документа керуйтеся постановою Держкомстату РФ від 18.08.1998 №88.3. Видайте покупцеві готівку з головної каси підприємства.
4
Ситуація ускладнюється, якщо товар б оплачений частково готівкою, частково по банківській карті. Гроші необхідно повертати в тій же пропорції, що і при прийнятті грошей за товар. Тобто лише готівкою або тільки безналом видавати гроші не можна.
5
Якщо описані дії не виконати, то для податкової служби це означатиме фактичне заниження отриманої виручки. Такі дії караються штрафами згідно ст. 15.1 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення.