Як перевірити плазму.

Сьогодні плазмові панелі та плазмові телевізори можна знайти не тільки в кожному будинку, але і в сільських клубах. На жаль, не всі з них працюють, як в паспорті прописано. Причина проста: недотримання елементарних правил догляду при покупці. Тим часом, перевірити "плазму" перед і навіть під час покупки просто.
Інструкція
1
І плазмові панелі, та плазмові телевізори пересічний споживач часто називає просто «плазмою», не дивлячись на масу відмінностей між цими двома приладами. Якщо ви включили щойно куплену «плазму», але не бачите зображення, не чуєте звуку або взагалі не можете знайти роз'єм для підключення антени, можливо, ви придбали не те, що хотіли. Плазмовий телевізор - це прилад, оснащений і динаміками, і ТБ-тюнером, і всім тим, що телеглядачі звикли бачити в своїх мовців ящиках. Плазмова панель за своєю суттю - це окремий монітор, вирішальний ті ж завдання, що і монітор персонального комп'ютера. Перший крок перевірки «плазми» - це завжди визначення понять.
2
Якщо ви ще не придбали «плазму», то задумайтеся про способи її транспортування в квартиру. Якщо доставку здійснює магазин, то є сенс організувати термінову доставку або зовсім зайнятися цим самому - нерідкі випадки, коли замість працездатного приладу з вітрини за адресою привозять браковану модель аналогічної марки зі складу.
3
Тільки що доставлений прилад не рекомендується відразу ж підключати до мережі живлення, якщо температура за вікном нижче нуля. Через різницю в температурах усередині корпусу «плазми» виникає конденсат, який може привести до поломки всієї системи.
4
Перевірте доставлену коробку з придбаним приладом на предмет механічних пошкоджень і цілісності упаковки. При наявності рваних дір, зім'ятих кутів або підмоченого картону покупець має право відмовитися від прийняття оплаченого товару і зажадати замінити його.
5
Перевіряти розпакований прилад необхідно до підписання акта приймання товару. Для цього необхідно заздалегідь попередити продавця-консультанта про необхідність затримки кур'єра приблизно на тридцять-сорок хвилин. Перший крок домашнього аналізу «плазми» після розпакування - перевірка на наявність всієї необхідної документації: інструкції з експлуатації, гарантійного талона, паспорта приладу, товарного чека з вказівкою всіх даних магазину. Потім слід порівняння маркування, зазначеної в паспорті товару, з тими даними, що вказані на самому приладі.
6
Перевірте комплектацію товару відповідно до опису або навіть мальованої схемою, наявної при будь-якому паспорті приладу. Після цього необхідно візуально перевірити поверхню кінескопа на предмет явних нерівностей або тріщин.
7
Якщо на вигляд все відповідає нормам, можна підключати прилад до мережі. Після цього необхідно в сервісному меню приладу відповідно до керівництва користувача перевірити його доробок. Ресурс, наприклад, сучасної плазмової панелі - 60000 годин роботи. Напрацювання проданого приладу не повинна перевищувати двох-трьох годин.
8
Нарешті, плазмова панель або плазмовий телевізор - це мозаїка крихітних пікселів. Необхідно візуально перевірити працездатність кожного з них, розглядаючи працюючий прилад з однотонною картинкою на екрані. Якщо серед пікселів немає жодного «битого» - можна сміливо підписувати накладну магазину і відпускати кур'єра.
При покупці плазмового телевізора необхідно його як слід перевірити. Крім візуального аналізу стан телевізора існують і більш детальні методи оцінки його якості.
Вам знадобиться
  • - TFT Test;
  • - кабель HDMI-HDMI.
Інструкція
1
Природно, насамперед оціните зовнішній вигляд обраного телевізора. Переконайтеся у відсутності подряпин, вм'ятин та інших дефектів. Увімкніть телевізор і візуально оцініть якість зображення.
2
Тепер скористайтеся програмою TFT Test. Вона працює з операційними системами Windows, тому підключіть плазмовий телевізор до комп'ютера або ноутбука. Краще використовувати для цього цифрові канали, наприклад DVI або HDMI.
3
Після здійснення цього з'єднання відкрийте меню налаштувань телевізора і виберіть використовуваний порт джерелом прийому сигналу. Відкрийте настройки екрану на ноутбуці і виділіть графічне зображення телевізора. Активуйте параметр «Зробити цей екран основним». Запустіть програму TFT Test.
4
Оберіть використовувані дозвіл екрана телевізора, глибину кольору і частоту оновлення, наприклад 1366х768, 32 bit і 60 Hz. Натисніть на іконку «Зафарбований екран». Уважно вивчіть дисплей телевізора на предмет битих пікселів. Натисніть на клавіатурі стрілку «Направо», щоб змінити екрана. Деякі пікселі можуть некоректно працювати з певним кольором. Повторіть цей процес, вивчивши дисплей з усіма доступними квітами. Натисніть кнопку Esc для виходу з цього меню.
5
Тепер відкрийте меню «Сітка» і переконайтеся в тому, що екран поділений на рівні квадрати. Натисніть ліву кнопку миші, щоб змінити фон сітки. Аналогічну процедуру виконайте після відкриття меню «Окружності».
6
Клацніть по іконці «Рухомий квадрат». Вивчіть дані, які відображаються в лівому верхньому кутку. Переконайтеся в тому, що дисплей підтримує постійну частоту оновлення екрану. З'ясуйте затримку виведення зображення.
7
Виконайте такий же аналіз стану телевізора, відкривши меню «Рухомі лінії». Запустіть ролик високого дозволу і хорошої якості і оціните зображення, яке видається екраном телевізора.