Як розрахувати коефіцієнт плинності.

На будь-якому підприємстві відстежується коефіцієнт плинності кадрів. Цей показник завжди відображає, наскільки висока тенденція звільнення співробітників. І якщо коефіцієнт плинності занадто великий, то керівництву компанії необхідно міняти свою кадрову політику. Тому розрахунок цього показника грає значну роль в роботі всієї компанії.
Інструкція
1
Розрахуйте коефіцієнт звільнень або втрат. Він покаже кількість звільнень за певний період у відсотках. Для цього число звільнень за обраний період розділіть на середню чисельність персоналу за період і помножте на 100 відсотків.
2
Розрахуйте стабільність робочої сили, яка покаже відсоток співробітників, які пропрацювали в компанії більше одного року. Для цього кількість співробітників, які пропрацювали на підприємстві більше одного року, розділіть на кількість робочих, прийнятих рік тому, і помножте на 100 відсотків.
3
Визначте додатковий індекс плинності, який покаже плинність співробітників, які пропрацювали на підприємстві невеликий проміжок часу. Для цього кількість співробітників, які надійшли на роботу і звільнилися протягом останнього року, розділіть на середню чисельність працівників. Отримане число помножте на 100 відсотків.
4
Вивчіть групи співробітників, які були набрані на роботу за певний період (зазвичай цей період не перевищує три місяці). При цьому враховуйте і швидкість їхнього звільнення. Складіть таблицю: перша колонка - вибраний період, друга - період роботи співробітника, третя - число звільнених, четверта - відсоток звільнень і п'ята колонка - відсоток залишилися на роботі співробітників. За даними таблиці складіть графік.
5
Визначте коефіцієнт підлозі терміну тривалості роботи для кожної категорії найму. Він покаже, скільки часу проходить після того, як 50 відсотків співробітників кожної категорії найму звільняються.
6
Зіставте показники по всіх категоріях, віковими групами та визначте показник «утримує сили».
Зверніть увагу
Коефіцієнт звільнень слід обчислювати за великий проміжок часу (не менше року), так як розрахунок за менший період не дасть точного результату.
Корисна порада
Коефіцієнт звільнень допоможе зрозуміти, скільки співробітників звільнилося і наскільки ефективно витрачаються кошти компанії на підбір кадрів.