Як зробити гарний плакат. оформлення до ювілею.

Якщо ви вирішили зробити незвичайний подарунок другу чи цілому колективу, то кращої ідеї, ніж тематичний плакат, не знайти. Але за масою вигадок, творчих рішень і різних технік виконання легко втратити цілісність і головну ідею постера. Тому, по-перше, чітко продумайте сюжет і композицію плаката, а по-друге, намагайтеся не концентруватися на другорядному, на дрібних деталях. Плакат повинен бути досить простим і «говорить» в першу чергу своїм візуальним наповненням.
Вам знадобиться
  • - папір або картон для основи;
  • - фотографії на обрану тематику;
  • - матеріали для творчості (в залежності від обраної техніки) або комп'ютер і графічний редактор Photoshop.
Інструкція
1
Визначте тему або мета, з якою створюється плакат, адже саме ними диктується візуальний ряд. Наприклад, плакат-привітання з ювілеєм, закінченням школи, весіллям або плакат для оформлення корпоративного заходу - всі вони будуть різні за виглядом і змістом.
2
Вирішіть, якими засобами ви будете створювати постер: вручну в одній з художніх технік (малюнок, колаж, аплікація) або за допомогою комп'ютерної графіки. Від цього залежить, наскільки фантастичною або реалістичною може бути ідея сюжету. За допомогою комп'ютера можна реалізувати найнеймовірніші речі, однак рукотворний плакат повніше передасть ваше ставлення до людини, буде заряджений вашою енергетикою.
3
Придумайте композицію постера - його візуальне наповнення і порядок розміщення об'єктів на аркуші. Основне правило композиції: вона повинна мати центр, який несе на собі головну інформацію, як образотворчу, так і смислову. Однак центр композиції слід розміщувати не строго по центру, а з деяким зміщенням. Другорядні її частини не повинні конкурувати з головними ні за розміром, ні за яскравістю.
4
Найпростішим рішенням є створення колажу з фотографій на задану тематику. Але додати родзинку цій ідеї можна різними образотворчими засобами: використовуйте красиві текстури в якості фону, незвичайну обробку звичайних фотографій, застосовуйте вишукані шрифти різного розміру (кегля) і т.п.
5
Використовуйте кольоровий картон в якості основи, гелі з блискітками та інші матеріали. Цікавим ваш колаж також можуть зробити несподівані матеріали: сухе листя, красиві тканини, мереживо або, скажімо, гайки, галстуки, сувенірні купюри і т.д.
6
Або застосуєте нестандартний хід: зробіть вашу роботу винтажной, наприклад, стилізувавши її під дуже відомий у минулому рекламний постер чи радянський політичний плакат, під афішу кабаре «Мулен Руж» чи якогось всім відомого фільму. Головними дійовими особами вашого твору зробіть того або тих, кому воно присвячене. Доповніть композицію відповідними гаслами, слоганами або підписами.
7
Подумайте, який розмір постера буде найбільш доречний у вашому випадку. Наприклад, якщо ви створюєте плакат допомогою комп'ютерної графіки і хочете зробити його великим, ви повинні мати можливість роздрукувати зображення такого формату. Вибір розміру також залежить від того, наскільки зручним плакат буде для свого адресата або яким чином він буде використовуватися: постер для «корпоративу» краще зробити масштабним, а подарунковий плакатик цілком може поміститися на аркуші А4.
Корисна порада
Роздрукувати великий постер можна на плоттері. Експериментуйте з матеріалом: глянсова або матова папір, різні плівки, в тому числі і металізовані, можуть підкреслити і підсилити основну ідею вашої роботи і зробити його справжнім витвором мистецтва.