Як провести цікавий урок фізики.

Цікаві уроки - необхідна частина курсу вивчення фізики. Такі незвичайні уроки прищеплюють інтерес до предмету в учнів, поглиблюють знання учнів і розширюють їхній кругозір.
Вам знадобиться
  • прилади і предмети, залежно від теми уроку
Інструкція
1
Виберіть тему цікавого урокаУченікам цікаво і корисно буде дізнатися, які зв'язки між явищами природи. Під час цікавого уроку їм, наприклад, можна розповісти, як виникають хмари, чому взимку стає холодно, а влітку тепло, що таке туман, дощ, сніг, град, вітер, грім, блискавка. Дітям цікаво знати, як і чому відбуваються явища навколо них. Знання того, що всі навколо має фізичне обгрунтування, порушить інтерес до предмету фізика. Учні будуть вдячні вам, якщо ви поясните їм, наприклад, як працює ліфт, в яких сферах повсякденного життя використовується важіль, як влаштований духова шафа, як виходить салют, чому небезпечно під час грози стояти в натовпі.
2
Розпитайте дітей, що вони знають про те чи інше явище, залежно від теми уроку. Запитайте, як вони думають, чому відбуваються ті чи інші вещі.Можете поспостерігати і розібрати погодні фізичні явища разом з учнями в шкільному дворе.Еслі дозволяє тема уроку, можна показати фокус, який здивує учнів і підігріє їх заінтересованность.Расскажіте учням про закони фізики, які діють в даному випадку, і опишіть, як відбуваються ті чи інші процеси.
3
Проведіть досвід у класі, який доводить фізичну теорію, про яку ви розповідали в попередньому шаге.Ученікам буде дуже цікаво і корисно подивитися на практиці те, про що їм розповідали з теоретичної сторони.Еслі дозволяє досвід, залучіть до нього кількох учнів . Попросіть їх виконати кілька нескладних дій чи асистувати вас. Це ще більше долучить їх до подій в класі.
4
Закріпіть знання учнів, перевірте, як вони засвоїли тему уроку. Дізнайтеся, чи не залишився матеріал частково незрозумілим, чи немає вопросов.Задайте учням питання і попросіть їх обґрунтувати свою думку.