Як зшити модний топ. зшити топ метелик.

Топ - це універсальна деталь жіночого гардеробу. Залежно від матеріалу, який використовується для його виготовлення, топ може бути домашньою або пляжної одягом, можна отримати міський варіант або навіть вечірнє вбрання. Топ добре поєднується зі спідницями, шортами і брюками. Чудово виглядає він і в ансамблі з тунікою, жакетом або легким пальто.
Вам знадобиться
  • - трикотажна тканина;
  • - швейні приналежності.
Інструкція
1
Зшити топ своїми руками не складе труднощів навіть початківцям кравчиням, так як він ставиться до одягу без викрійки, тобто розмітка деталей ведеться прямо на тканини без виготовлення попереднього чертежа.Возьміте прямокутний відріз трикотажної тканини, по ширині рівної обсягу грудей або на 3-5 см менше, так як тканина тягнеться, і топ буде щільно облягати фігуру. Довжина відрізу повинна дорівнювати довжині готового виробу плюс 2 см на підгин нижнього краю і 2 см на обробку верхнього.
2
Складіть тканину навпіл в довжину лицьовими сторонами і зшийте. Вийде рівний «мішок» без дна.
3
Оберіть розміщення шва. Якщо він передбачається на боку, можна трохи призібрати тканину, потягнувши за одну нитку строчки, тоді на боці з'явиться невелика драпірування. Якщо шов передбачається на спині, можна не дострачівать його до самого низу 5-7 см, вийде кокетливий розріз ззаду і вільне облягання стегон.
4
Підшийте нижній край. Підверніть зверху 2 см і прострочіть. Вийде кулиска, куди можна вставити гумку або еластичну тасьму.
5
Візьміть дві смужки основної тканини довжиною 40-45 см і шириною 4-5 см - це майбутні бретелі. Складіть кожну вдвічі по довжині лицьовими сторонами і прострочіть. Виверніть наявності.
6
Пришийте бретелі спереду на рівні грудей, а на спині - трохи ближче до центру, тоді вони не будуть спадати. Можна зшити одну бретель, яка у вигляді петлі пришивається по центру переду і носиться на шиї.
7
Якщо топ вечірній, його можна прикрасити стразами і люрексовой ниткою. Якщо топ молодіжний для прогулянок - на ньому добре виглядатимуть аплікації або вишивки. Якщо топ буде використаний як спальне білизна, доречна буде обробка нижнього і верхнього краю мереживом.
Корисна порада
Трикотаж сама відповідна тканина для топа, так як не вимагає складних обчислень для розмітки виточок і обробки планок для різного роду застібок. Трикотажне полотно краще шити строчкою "зигзаг" або використовувати спеціальну еластичну нитку для трикотажу.