Як організувати заходи з профілактики грипу.

При прогресуючому збільшенні числа захворювань гострими респіраторними захворюваннями в певному населеному пункті чи регіоні країни обов'язково вводяться протиепідемічні заходи, що дозволяють при правильному їх проведенні скоротити кількість таких випадків.
Інструкція
1
В школах і дитячих дошкільних колективах в початковій стадії епідемії припиняються позакласні або масові заходи.
2
При прийомі дітей в дитячі садки і класи шкіл вранці обов'язково проводиться щоденний медичний огляд, який включає опитування всіх дітей без винятку, вимір температури тіла, об'єктивне обстеження (при необхідності).
3
При перевищенні певного рівня захворюваності серед дитячого населення повністю припиняються заняття в школах усіх типів і підпорядкованості. Терміни відновлення занять визначаються місцевими адміністраціями за погодженням з організаціями, контролюючими рівень захворюваності населення.
4
В населеному пункті чи регіоні забороняється проведення масових заходів серед всього населення при наближенні захворюваності до рівня епідемічного порогу.
5
В цей же час забороняються відвідування пацієнтів всіх стаціонарів родичами, передачі приймаються тільки медичним персоналом, а відомості про стан здоров'я пацієнтів лікуючі лікарі дають в певний час у спеціально відведеному приміщенні.
6
Персонал медичних установ, організацій торгівлі та громадського харчування, комунальних підприємств обов'язково повинен використовувати медичні марлеві пов'язки, причому слід уважно стежити за дотриманням режиму їх зміни і знезараження (при використанні пов'язок багаторазового використання).
7
Медичні заклади - поліклініки, стаціонари переводяться на особливий режим роботи, при якому змінюється графіки роботи лікарів і середнього медичного персоналу, що дозволяє забезпечити належне надання медичної допомоги населенню.
8
До настання епідемічного періоду бажано почати масову вакцинацію населення, причому категорії, які активно контактують з великою кількістю людей, прищеплюються в обов'язковому порядку за рахунок бюджетного фінансування.
Зверніть увагу
Протиепідемічні заходи вводяться при досягненні щодобового або щотижневого приросту нових випадків захворювань на ГРВІ та грип серед населення взагалі або в певній віковій категорії вище середнього рівня - епідемічного порога. Після цього моменту стає складно контролювати поширення вірусу в організованих і неогранізованних колективах, часто виникають небезпечні для життя захворюваних ускладнення.