Як зробити білизну білим. Як відбілити білу білизну лимонною кислотою.

На жаль, зберегти первозданний, свіжий колір білого білизни досить важко. Навіть в умовах перенасиченості ринку різними хімічними засобами, покликаними полегшити це завдання, господині постійно шукають найефективніші способи прання і відбілювання.
Вам знадобиться
  • - дріжджі;
  • - скипидар;
  • - сік лимона;
  • - борна кислота;
  • - марганцівка.
Інструкція
1
При пранні слід враховувати якість тканини, з якого виготовлено ваше білизна. Тонкі тканини необхідно прати при більш низькій температурі води, підключаючи слабкий віджим і т.д., а більш щільні можете піддавати інтенсивному впливу. Тому, відокремивши білу білизну від кольорового, рекомендується розділити його також і по щільності. Синтетичні і вовняні тканини не слід прати разом з льоном і бавовною, т.к. після цього ви отримаєте сіре білизна, та до того ж і з некрасивими «катишкамі».
2
Затіваючи прання білих речей, ви все-таки не повинні недооцінювати досягнень хімічної промисловості. Правильно використовуючи порошки та відбілювачі (а для цього слід уважно читати супровідну інформацію), ви без зайвих турбот не тільки відіпрати більшість забруднень, але і поліпшите колір виробів.
3
Закладайте в пральну машину не тільки пральний порошок, але і його підсилювачі, а також спеціальні склади для відбілювання, які освіжають колір і надають йому сліпучо-білий відтінок.
4
Багатьох проблем з пранням білого білизни (сірий наліт, жовті плями) ви зможете уникнути, якщо попередньо його замочіть. Залиште на кілька годин білі речі в мильному розчині, і значна частина забруднень легко відіпрати. До речі, при замочуванні білизни намагайтеся добре розчиняти порошок, щоб не додати на тканину інші плями.
5
Але якщо традиційні засоби чомусь не вирішили проблему, можна спробувати відбілити білизну і народними засобами. Наприклад, замочіть білизна на 4-6 годин у воді з харчовими дріжджами. Або перед пранням занурте ваші речі в воду, попередньо додавши туди сік лимона. Білизну з льону та бавовни замочують, додаючи у воду кілька ложок скипидару. Також речі легше відпираються, якщо їх на пару годин замочити в воду з додаванням 1-2 столових ложок борної кислоти.
6
Можна замочити і в марганцівці. Для цього налийте в два п'ятилітрових тазика дуже гарячу воду. В один з них настругати чверть бруска господарського мила, а в іншій помістіть кілька кристаликів марганцівки (розчин повинен придбати світлий червоний колір). Потім обидва розчину змішайте, вспеньте і замочіть білизна. Через 8:00 білизна прополощіть в холодній воді.
7
Хороший результат можна отримати, скориставшись і таким «бабусиним» способом, як кип'ятіння. Тільки слід знати, що цієї термічній обробці дозволяється піддавати тільки білизну з щільної тканини, наприклад, з льону, бавовни або бязі. Для кип'ятіння візьміть велику металеву ємність, на дно якої покладіть щось біле, потім складете все, що збираєтеся вибілювати, і залийте це водою з розчиненим миючим засобом. Кип'ятити необхідно не більше 30-40 хвилин з моменту закипання води, причому важливо стежити, щоб білизна постійно було покрито водою (воно спливає). Після кип'ятіння білизну необхідно прополоскати в теплій воді, а потім в холодній і висушити.